• Kategorie
  • Szukaj
  • Akcesoria do frezarek – filtry, worki, zestawy do czyszczenia

Aby możliwe było efektywne i bezpieczne zajmowanie się pacjentami gabinetu podologicznego oraz spełnianie ich wymagań a także oczekiwań, konieczne jest posiadanie profesjonalnego sprzętu. Do absolutnie obowiązkowych elementów wyposażenia gabinetu należy frezarka. To dzięki niej możliwe jest między innymi usuwanie zgrubiałego, zrogowaciałego naskórka stóp czy zabiegi na paznokciach. Bardzo ważne jest także, aby do frezarki posiadać odpowiednie akcesoria, które znacząco wpłyną na jakość jej pracy.

Nasz wysokiej jakości, wymienny worek do frezarki Promed 4030 SX2 to niezbędny dodatek dla profesjonalnych manicurzystów i stylistów paznokci. Wykonany z trwałego tworzywa sztucznego, ten worek zapewnia bezpieczne i higieniczne środowisko pracy.
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.1 kg.
29.00 -23% 22.33
szt. Do przechowalni

Czym jest frezarkapodologiczna? 

Profesjonalna frezarka podologiczna to jeden z najbardziej podstawowych sprzętów, bez którego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie gabinetu podologicznego. Urządzenia te umożliwiają wykonywanie niemal wszystkich, najważniejszych zabiegów – od usunięcia poprzednio nałożonej stylizacji paznokci u stóp, po niwelowanie nadmiaru zgrubiałego naskórka.

Frezarka, dzięki swoim właściwościom oraz szczególnej budowie, posiada wyjątkowo szerokie zastosowanie. Działanie urządzenia oparte jest w głównej mierze na pracy ruchomych nakładek. Po zetknięciu ze skórą lub paznokciem pacjenta, frezarka powoduje ich ścieranie. 

Dobra frezarka – czyli jaka?

Odpowiedniej klasy frezarka powinna spełniać kilka najważniejszych kryteriów i charakteryzować się szeregiem istotnych walorów. Przede wszystkim powinna ona być urządzeniem wysokiej jakości, wykonanym z trwałych, odpornych materiałów i elementów. Powinna być nie tylko funkcjonalna i skuteczna, ale także wygodna. Poręczna frezarka pozwoli bowiem na komfortowe wykonywanie wszystkich, nawet dłużej trwających zabiegów. Na komfort użytkowania frezarki składa się także odpowiedni poziom hałasu jej pracy. Nowoczesne urządzenia chętnie wybierane przez specjalistów wyróżnia więc nie tylko wygodna, lekka budowa, ale także wyjątkowo cicha praca.

Wygodzie i jakości wykonania frezarki powinna towarzyszyć również jej odpowiednia moc. Wybierając frezarkę podologiczną, warto więc zwrócić uwagę na klasę turbiny ssącej urządzenia, mającej bezpośredni wpływ na moc pracy jego silnika.

Akcesoria do frezarki – dlaczego warto?

Nowoczesne akcesoria do frezarki to elementy, które w wyraźny sposób ułatwiają i usprawniają pracę podologa. Przynoszą niekwestionowane korzyści w postaci bardziej efektywnej pracy, ale także lepszej kondycji układu oddechowego, narażonego w tym zawodzie na działanie i osadzanie się szkodliwego pyłu, powstającego podczas ścierania paznokci oraz naskórka. Akcesoria do frezarek pozwalają również na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pracy, a także na znaczne przedłużenie żywotności samego urządzenia.

Warto wspomnieć również, że podolog posiadający nie tylko niezbędną frezarkę, ale także wysokiej klasy akcesoria, znacznie zyskuje w oczach pacjentów. Odpowiedni sprzęt oraz dodatki pozwalają budować własną markę oraz pozycję specjalisty, eksperta w swoim fachu.

Najważniejsze akcesoria do frezarki podologicznej

Lista podstawowych akcesoriów do frezarki nie jest długa, za to każdy ze znajdujących się na niej produktów jest niezwykle istotny i praktyczny. Do najważniejszych elementów wymiennych urządzenia należą frezy. Wybór konkretnego frezu ma znaczący wpływ na efekty pracy z frezarką. Na rynku znaleźć można szeroki wybór frezów, różniących się między sobą kształtem, kolorem oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane.

Do istotnych akcesoriów, mających ogromny wpływ na pracę frezarek – szczególnie tych z pochłaniaczem pyłu – należą worki. Odpowiednio dopasowany do frezarki worek jest miejscem, gdzie odkłada się pochłaniany przez urządzenie pył. Akcesorium to, mimo iż stosunkowo niepozorne, pełni niezwykle ważną rolę. Przede wszystkim zapobiega roznoszeniu się pyłu, a wraz z nim także biologicznych pozostałości po zabiegach. Unoszący się pył może osadzać się nie tylko na urządzeniach w gabinecie, ale także w drogach oddechowych podologa i jego pacjentów, co może stanowić poważne zagrożenie dla ich zdrowia.

Wśród dostępnych na rynku worków do frezarek można znaleźć dwa ich podstawowe rodzaje – worki włókninowe i papierowe – oraz kilkanaście różnych modeli. Bardzo ważne jest, aby starannie dopasować typ worka do rodzaju frezarki, tak aby wybrane akcesorium mogło w pełni efektywnie współpracować ze sprzętem. W przypadku używania worków do frezarek konieczna jest także ich regularna wymiana. Przepełniony worek nie tylko nie będzie odpowiednio pełnił swojej funkcji, ale może także przyczynić się do uszkodzenia silnika frezarki.

Omawiając akcesoria do frezarki, nie można zapominać także o filtrach. Elementy te, wykonane – podobnie jak worki – ze specjalnej włókniny, skutecznie pochłaniają najdrobniejsze pozostałości pyłu lub kurzu. Zadaniem filtrów jest skuteczna ochrona frezarki, a w szczególności jej silnika, przed uszkodzeniem wskutek dostania się do niej niepożądanych drobinek. Podobnie jak w przypadku worków, także wśród filtrów znaleźć można kilka różnych rodzajów produktu, stworzonych z myślą o poszczególnych typach lub modelach frezarek. Przed zakupem filtra należy dokładnie sprawdzić jego wymiary, a następnie starannie dopasować je do posiadanej frezarki. Tylko doskonale dopasowane do urządzenia filtry pełnić będą bowiem swoją rolę w stu procentach.

Akcesoria do frezarek – w co jeszcze warto zainwestować? 

Każdy podolog powinien wyposażyć swoją frezarkę w odpowiedniej jakości uchwyt do mikrosilnika. Akcesorium to pozwala podnieść poziom bezpieczeństwa korzystania ze sprzętu. Proste zarówno w montażu, jak i w obsłudze umożliwia w pełni wygodne i bezpieczne użytkowanie urządzenia, jak również jego przechowywanie, minimalizując jednocześnie ryzyko uszkodzenia sprzętu.

Aby ułatwić wymianę rączki do frezarki, a tym samym zapewnić sobie swoistą niezależność, warto wyposażyć się również w praktyczny zestaw do samodzielnej zmiany przedniej części rączki urządzenia. Z pomocą zestawu cała wymiana trwa nie dłużej niż 6 minut. Nowoczesny zestaw obejmuje zarówno części wymienne – przednią część rączki oraz łącznik – jak również niezbędne narzędzia i instrukcję obsługi.

Wśród akcesoriów do frezarek podologicznych znajdują się także elementy, których zadaniem jest dbanie o odpowiednią higienę oraz kondycję, a co za tym idzie także żywotność sprzętu. Mowa tu między innymi o specjalnych szczoteczkach do czyszczenia frezów, jak również o specjalnych, nowoczesnych i wyjątkowo wygodnych zestawach do czyszczenia.

Warto wyposażyć się zarówno w szczoteczki do czyszczenia frezów, jak i zestawy, których zadaniem jest dbanie o pożądany poziom higieny rączki frezarki. Zestaw ten pozwala na szybkie i skuteczne usunięcie wszelkich pozostałości z rączki urządzenia – od kremów i innych specyfików kosmetycznych, po tłuszcze oraz widoczne odciski i ślady użytkowania. Akcesoria te to elementy o szczególnym znaczeniu. Nie tylko zapewniają odpowiednią czystość urządzenia, ale także dbają o jego żywotność. Inwestycja w czyszczące akcesoria do frezarki pozwala więc na pewne odsunięcie w czasie konieczności wymiany frezarki na nowy model.

Wybór akcesoriów do frezarki – na co zwrócić uwagę?

Akcesoria do frezarki to elementy wysoce funkcjonalne i potrzebne każdemu specjaliście, który na co dzień zajmuje się stopami swoich pacjentów. Aby mogły one w stu procentach spełniać swoje zadania i oczekiwania użytkowników, warto dokładnie przyjrzeć się im jeszcze przed zakupem.

Zdecydowanie korzystną praktyką jest wysokie stawianie poprzeczki, jeśli chodzi o jakość dobieranych do sprzętu akcesoriów. Tylko wysokiej klasy dodatki mogą bowiem zapewnić realne usprawnienie pracy z frezarką, jak i skuteczną jej ochronę czy przedłużenie jej żywotności.

Odpowiednia jakość wybranych akcesoriów korzystnie wpłynie zarówno na jakość, jak i komfort oraz bezpieczeństwo pracy, ale pozwoli także zyskać w oczach pacjentów. Wysokiej klasy elementy wymienne z pewnością zostaną docenione przez osoby odwiedzające gabinet.

O czym jeszcze pamiętać, wybierając dla siebie akcesoria do frezarki? Warto wybrać te elementy, które faktycznie będą przez nas użytkowane i potrzebne. Oczywista i niepodważalna jest obecność worka z pochłaniaczem oraz odpowiednich filtrów do frezarki, jednak już kupowanie wszystkich dostępnych na rynku nakładek wcale nie jest koniecznością. Warto wybrać frezy, z których korzysta się najczęściej. Wyboru najłatwiej dokonać na podstawie najczęściej wykonywanych zabiegów dla swoich pacjentów. Pozwoli to na zawężenie puli niezbędnych, kupowanych frezów, jak i umożliwi zainwestowanie większej sumy w konkretne, używane nakładki.

Warto pamiętać także, aby odpowiednią jakość i klasę wykonania mieć na uwadze już podczas kupowania samej frezarki. W ten sposób już na starcie możemy zapewnić sobie odpowiedni poziom obsługi pacjentów.