• Drewniany zestaw gier planszowych 6w1 dla dzieci Trylma Węże i drabiny Szachy Chińczyk GO

Symbol: ZDR.MM-006
78.00 -10% 70.20
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
62.4
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Cena przesyłki 21
Paczkomat InPost 21
DPD - Dostawa do Punktu 21
Kurier Inpost 23
DHL 25
Kurier DPD 27
Dostępność Duża dostępność
Waga 1.1 kg
EAN 5903864951103
Zostaw telefon
Opis  Drewniany Zestaw Gier 6w1

Drewniany zestaw gier to propozycja dla dzieci od 3-go roku życia. Zabawka wykonana została w całości z drewna, dzięki czemu jest wytrzymała i bezpieczna dla twojego dziecka. Zestaw składa się z dużej drewnianej podstawki oraz 2 dwustronnych drewnianych plansz. W grę może grać od dwóch do czterech graczy.
Zabawa tym zestawem ćwiczy koordynację ręka-oko, poprawia umiejętności motoryczne. Gry nie tylko bawią ale przede wszystkim rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne.
Na dużej podstawce po dwóch stronach znajduje się warcaby. W grę tą może grać 2 lub 3 zawodników, którzy układają swoje pionki na ramieniu gwiazdy. Wygrywa ten zawodnik, który jako pierwszy przeprowadzi wszystkie swoje pionki do przeciwległego ramienia gwiazdy.
Na pierwszej planszy po jednej stronie mamy grę Węże i Drabina a po drugiej szachy z rysunkami zwierzątek.
Gra Węże i Drabina polega na rzucaniu kostka i przesuwaniu swoich pionków o liczbę wyrzuconych oczek na kostce. W grę może grać dwóch do czterech graczy. Jeżeli gracz stanie na polu z dolnym końcem drabiny, to przesuwa swoje pionki po jej szczebelkach aż na szczyt, jeżeli natomiast stanie na głowie węża, cofa się w dół na pole z ogonem węża. Wygrywa oczywiście ten, który pierwszy dotrze na szczyt.
Gra szachy z rysunkami zwierzątek, w tą dziecięcą wersję mogą grać 2 osoby. Każda z osób ustawia swoje pionki na rysunkach zwierzątek po przeciwnej stronie planszy, a następnie przemieszcza pionki z jednego pola na drugie wolne. Jeżeli pole jest zajęte przez pionek przeciwnika, wykonujemy bicie pionka przeciwnika. Celem gry jest pojmanie króla przeciwnika. Królem wiadomo jest lew. Wygrywa gracz, który zamatuje króla.
Na drugiej planszy po jednej stronie mamy grę LUDO a po drugiej GO.
Gra Ludo w tej wersji ze zwierzątkami polega na przemieszczeniu wszystkich pionków z boksów do zagrody. W grę może grać 2 do 4 zawodników. Grę rozpoczyna najmłodszy zawodnik rzucając kostką. A następnie przemieszcza pionek o tyle pól ile jest na kostce. Wygrywa ten, który jako pierwszy przemieści wszystkie swoje pionki do zagrody.
Gra GO przeznaczona jest dla dwóch graczy. Grę zaczyna się na pustej planszy. Gracze kładą na przemian czarne i białe kamienie na przecięciu linii. Zaczyna zawodnik z czarnymi kamieniami. Kamieni raz postawionych na planszy nie przesuwa się, mogą natomiast zostać zbite przez przeciwnika. W czasie gry jeden lub więcej kamieni może być przejętych poprzez całkowite ich otoczenie, czyli wypełnienie wszystkich pustych miejsc naokoło nich. Wygrywa ten gracz, który zdobędzie większą część planszy przeciwnika.
Wymiary
- plansza (podstawka) ok. 29 cm x 28 cm x 4 cm,
- plansze do gry ok. 27 cm x 28 cm x 0,3 cm,
- opakowanie ok. 28,8 cm x 29,5 cm x 5 cm.
Zawartość zestawu


- podstawka,
- 2 dwustronne plansze z grami,
- pionki do warcabów 11 zielonych, 11 czerwonych, 11 żółtych, 11 niebieskich, 11 różowych, 11 pomarańczowych,
- pionki do szachów lub gry węże i drabina 8 żółtych i 8 czerwonych,
- pionki do gry Ludo 4 czerwone, 4 żółte, 4 niebieskie, 4 zielone,
- 2 kostki,
- kamienie 35 czarnych i 35 białych

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia