Categories
Search

Peeling Kawitacyjny Urządzenia

Peeling kawitacyjny (zwany często po prostu kawitacją) jest bardzo dogłębnym sposobem oczyszczania skóry. Choć działa na głębokie warstwy naskórka złuszczając go, to jest to zabieg delikatny. Sekretem jest zjawisko fizyczne polegające na zamianie substancji ciekłej w gaz. W ten sposób powstają mikrobąbelki, które dosłownie odklejają martwy naskórek. Dlatego skórę przed zabiegiem należy zwilżyć: wodą lub tonikiem. Peeling kawitacyjny wspaniale sprawdza się do stosowania na twarz, szyję i dekolt. Dzięki zabiegowi w łatwy, bezbolesny i nieinwazyjny sposób pozbywamy się zrogowaciałego naskórka, odsłaniając nowy. Efekt jest zauważalny niemal od razu. 

Zabieg ten stosowany jest także w celu zwiększenia wchłanialności produktów kosmetycznych takich jak kremy, serum. To sposób alternatywny do manualnego peelingu, który oczywiście również ma swoje zalety. Przy wykonywaniu kawitacji usuwamy resztki makijażu, wszelkie bakterie, zrogowaciały naskórek, tak więc jest to oczyszczanie skóry w sposób kompleksowy. To jednak nie wszystko – kawitacja przeciwdziała też namnażaniu się bakterii i grzybów. Ponadto doskonale wpływa na krążenie krwi w obszarach poddawanych działaniu kawitacyjnemu, dotlenia skórę i przywraca jej sprężystość. Peeling kawitacyjny można wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu. CRAVVI oferuje urządzenie, dzięki któremu domowy zabieg będzie tak samo skuteczny, jak ten wykonany w gabinecie. To Peeling Lift

Peeling kawitacyjny: jak często należy go stosować

Zabieg kawitacji można wykonywać raz w tygodniu. Częsty peeling kawitacyjny polecany jest osobom, które mają mocno zanieczyszczoną cerę.

Peeling kawitacyjny w domu krok po kroku

Do domowej kawitacji będziesz potrzebowała nasze urządzenie do peelingu kawitacyjnego CRAVVI Lift, wacików oraz płynu do zwilżenia skóry. Możesz zastosować w tym celu przegotowaną wodę, bezalkoholowy tonik, albo wodę różaną. Przed zabiegiem zdejmij biżuterię i wszystkie metalowe przedmioty. Stań przed lustrem, abyś mogła dokładnie kontrolować przebieg zabiegu. 

Jak wykonać peeling kawitacyjny krok po kroku?

 • Zacznij od demakijażu twarzy, dokładnie zmyj resztki wszystkich produktów, które mogą znajdować się na skórze

 • Zwilż wacik płynem i następnie przetrzyj nim porządnie skórę twarzy

 • Przesuwaj szpatułkę urządzenia wzdłuż twarzy, trzymając urządzenie pod kątem 45 stopni

 • Przez cały czas trwania zabiegu skóra musi być dobrze nawilżona

 • Suchym wacikiem zbieraj zanieczyszczenia, które będą gromadzić się na szpatułce podczas zabiegu

 • Nie zatrzymuj szpatułki w jednym miejscu zbyt długo, żeby nie doprowadzić do poparzenia skóry. Omijaj okolice oczu oraz ust. 

 • Peeling kawitacyjny nie powinien trwać dłużej niż 15 minut

 • Następnie przetrzyj twarz wodą lub tonikiem, a następnie nałóż serum albo ampułkę witaminową na skórę

 • Sonoforeze, wykonaj po kawitacji. Dzięki temu aktywne substancje zawarte w kosmetyku wnikną znacznie głębiej w skórę. 

 • Na koniec możesz nałożyć na twarz maseczkę albo ulubiony krem pielęgnacyjny

 

image

Peeling kawitacyjny możesz wykonywać nie tylko na skórze twarzy, ale także dekolcie, dłoniach czy plecach.

Choć kawitacja jest metodą nieinwazyjną i szczególnie delikatną, nie każda osoba może stosować ten rodzaj peelingu. Przeciwwskazania do kawitacji to między innymi nadczynność i niedoczynność tarczycy, problemy z krążeniem i nadciśnienie, zakrzepowe zapalenie żył, choroby nowotworowe, epilepsja czy stwardnienie rozsiane. Peelingu kawitacyjnego nie można również przeprowadzać w trakcie ciąży, infekcji z gorączką, a także pierwszego i drugiego dnia miesiączki. Kawitacji nie mogą stosować także osoby, które mają metalowe implanty, rozrusznik serca czy stały aparat na zębach.

Peeling kawitacyjny efekty:

 • ODMŁADZANIE SKÓRY

 • POBUDZANIE METABOLIZMU SKÓRY

 • OCZYSZCZANIE PORÓW

 • USUWANIE ZASKÓRNIKÓW

 • REGENERACJA USZKODZONYCH WŁÓKIEN

 • REGENERACJA SKÓRY ORAZ MIĘŚNI MIMICZNYCH

Sonoforeza krok po kroku:

Jak krok po kroku wykonać sonoforezę? Sposób postępowania jest identyczny zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i podczas domowej pielęgnacji skóry.

 • oczyszczanie skóry

Przed każdym zabiegiem kosmetycznym trzeba oczyścić ten obszar ciała, który zostanie mu poddany. Nie inaczej jest w przypadku sonoforezy. Aby usunąć zanieczyszczenia, sięgnij po tonik W gabinetach kosmetycznych często wykonuje się peeling kawitacyjny.

 • nałożenie substancji aktywnych

Sonoforeza ma na celu dostarczenie skórze substancji odżywczych i dlatego na oczyszczoną skórę nakłada się serum z substancjami aktywnymi.

 • zabieg sonoforezy

Po nałożeniu preparatów odżywczych pozostaje wykonanie sonoforezy – należy przyłożyć urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe do skóry. Zabieg jest bezbolesny, a czas jego trwania  zależy od wielkości obszaru zabiegowego. Aby wzmocnić efekty, po zakończeniu masażu należy nałożyć jeszcze krem.

image