Kategorie
Szukaj

Pomocnik Fryzjerski - Hurtownia Fryzjerska

Fryzjer, układając, farbując lub pielęgnując włosy swojego klienta, używa wielu różnych narzędzi i kosmetyków. Ważne jest, aby wszystkie potrzebne rzeczy cały czas znajdowały się pod ręka fachowca. Dlatego właśnie fryzjerzy tak chętnie używają tak zwanych pomocników fryzjerskich lub też specjalnych wózków – bezsprzecznie powinny się one znaleźć na wyposażeniu każdego salonu fryzjerskiego.

Pomocnik fryzjerski do salonu – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Zakładając salon fryzjerski wiele miejsca poświęca się wyborowi mebli czy wystrojowi wnętrza. Nie wolno jednak zapominać o drobiazgach, które tylko z pozoru są mniej ważne. Takim przykładem jest pomocnik fryzjerski.

Pomocnik fryzjerski jest niezastąpiony w każdym salonie fryzjerskim. Z pewnością pomaga w codziennej pracy i w uporządkowaniu przestrzeni wokół siebie. Warto zwrócić uwagę na to, że wózek fryzjerski był funkcjonalny i spełniał wszystkie swoje funkcje. Sięgniesz po niego przy wielu różnych zabiegach, jak koloryzacja czy strzyżenie.

Pomocnik fryzjerski – jaka jest jego rola?

Do czego służą pomocniki fryzjerskie? Przede wszystkim pomagają w codziennej pracy, pozwalają uporządkować niezbędne do zabiegów akcesoria czy kosmetyki. A ponieważ taki pomocnik zazwyczaj jest mobilny (jest po prostu na kółkach), to może za nami „podróżować” w każde miejsce w salonie fryzjerskim.

Standardowy pomocnik fryzjerski powinien mieć szuflady do pochowania kosmetyków czy narzędzi fryzjerskich, praktyczną półkę (najlepiej z miseczkami) i miejsce przeznaczone na sprzęt fryzjerski, jak maszynka do włosów czy suszarka do włosów.

Pomocnik fryzjerski więc pozwala wykonywać usługi fryzjerskie na najwyższym poziomie, ułatwia pracę i profesjonalne wykonywanie zabiegów.

Warto zwrócić też uwagę na pomocnik fryzjerski do farbowania. To specjalny rodzaj pomocników, które znacznie ułatwiają profesjonalną koloryzację. Oczywiście mogą być też używane do innych zabiegów z wykorzystaniem kosmetyków.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie wózka fryzjerskiego?

Wózek fryzjerski będzie Ci towarzyszył na co dzień przy wielu różnych zabiegach i usługach. Ważne, żeby spełniał wszystkie Twoje wymagania. Ten z pozoru mały mebel ma ogromne znaczenie. Jeżeli wybierzesz odpowiedni model, Twoja praca zyska nową jakość. Przede wszystkim będzie Ci się wygodniej pracowało. A to przełoży się bezpośrednio na efektywność.

Pomocnik fryzjerski - Funkcjonalność i wygoda

Najważniejsze, żeby pomocnik fryzjerski był funkcjonalny. A co to oznacza w praktyce? Powinien mieć dużo szuflad, dodatkowe przegródki, miejsca na miseczki i suszarkę. Generalnie chodzi o to, żeby pomocnik miał jak najwięcej miejsc do przechowywania.

Wózek fryzjerski, poza tym, że ma zmieścić najpotrzebniejsze akcesoria, powinien też być dostosowany do Twojego trybu pracy. Zwróć uwagę na jego wysokość. Ciągłe schylanie się (jeśli wybierzesz bardzo niski pomocnik) nie będzie dobre dla Twojego kręgosłupa.

Przemyśl także sposób przechowywania akcesoriów w pomocniku. W szufladach na górze trzymaj te przedmioty, po które sięgasz najczęściej. Przed kupnem sprawdź też, czy szuflady chodzą gładko i czy nie wypadają. Nie powinno być tak, że ciągnąc mocniej za szufladę niechcący ją wyciągniesz i wszystkie akcesoria upadną na podłogę. To wymagałoby ponownej dezynfekcji, sprzątania  – no i nie wyglądałoby zbyt profesjonalnie.

Oczywiście dla Twojej wygody pomocnik fryzjerski powinien być na kółkach. Dzięki temu będziesz przesuwać pomocnik tam, gdzie potrzebujesz.

Pomocnik fryzjerski - Wymiary

Kolejna kwestia to wymiary pomocnika fryzjerskiego. Oczywiście nie powinien być za mały, ale żeby spełniał swoją funkcję, nie może też być ogromny.

Na co dzień pomocnik powinien stać gdzieś z boku – zastanów się, ile będziesz mieć miejsca na przechowywanie tego mebla, w jakim miejscu go umieścisz. Gdy tylko będziesz potrzebować wózka, po prostu przesuniesz go na stanowisko pracy. Ale uwaga – za duży wózek może przeszkadzać w swobodnym przemieszczaniu się po salonie i utrudniać pracę innym fryzjerom. Z zasady więc pomocniki fryzjerskie to meble kompaktowe.

Zwróć uwagę przede wszystkim na wysokość – wspominaliśmy o tym już wcześniej. Chodzi o to, żeby po te najbardziej potrzebne rzeczy nie musieć się co chwilę schylać. Bardzo niski pomocnik nie będzie zbyt wygodny w codziennej pracy.

Pomocnik fryzjerski - Jakość

W tym przypadku chodzi przede wszystkim o materiał wykonania wózka fryzjerskiego. Najlepiej, żeby stelaż był wykonany z metalu albo aluminium. Zazwyczaj szuflady i półka (blat roboczy) są plastikowe (chodzi też o to, żeby pomocnik fryzjerski był lekki – przecież będziesz go często przesuwać z miejsca na miejsce i nie może to wymagać użycia większej siły). Warto jednak dopilnować, żeby ten plastik był lepszego rodzaju.

Zwróć uwagę też na sposób montowania szuflad. A także na kółka – najlepiej sprawdzą się kauczukowe.

Materiał, z jakiego wykonany jest wózek fryzjerski, musi być odporny na działanie substancji chemicznych (jak chociażby farby do włosów). Ponadto powinien być na tyle wytrzymały, żeby istniała możliwość jego dezynfekowania i czyszczenia silnymi środkami.

Pomocnik fryzjerski - Desing

W przypadku pomocników fryzjerskich design jest najmniej ważny, ale na samym końcu można na niego zwrócić uwagę. Wózek fryzjerski musi przede wszystkim usprawniać pracę i być wygodny. Ma on znaczenie praktyczne.

Oczywiście możesz zdecydować się na model o bardziej wymyślnym kształcie, który podkreśli charakter salonu fryzjerskiego.