Kategorie
Szukaj

Stół do masażu - Hurtownia kosmetyczna

Na rynku znaleźć można wiele stołów do masażu, które różnią się od siebie pod wieloma względami. Przy tak wielu różnych ofertach, wybór najlepszego stołu do masażu może sprawić nie lada trudności. Stół masażysty jest najważniejszym narzędziem pracy, dlatego musi spełniać wszystkie potrzeby specjalisty, który będzie wykonywał na nim swoją pracę. Aby ułatwić wybór najlepszego stołu do masażu poniżej przygotowaliśmy krótki poradnik, który mamy nadzieję ułatwi podjęcie tej trudnej decyzji.

Jaki jest najlepszy stół do masażu?

Każdy ze stołów do masażu ma swoje wady i zalety, dlatego wybór stołu do masażu powinien być przemyślany, uwzględniając komfort klientów oraz Twoje predyspozycje i wymagania.

Wybierając stół do masażu należy kierować się pewnymi kryteriami, które wynikać będą z różnych potrzeb. Jakość stołu należy dobierać pod kątem poziomu zaawansowania masażysty - im bardziej zaawansowany, tym większe będą jego potrzeby.

Przy wyborze stołu do masażu warto jest wziąć pod uwagę ilość zabiegów, które na stołach tych będą wykonywane. 

Jeśli jesteś tylko początkującym masażystą lub entuzjastą masażu, nie powinieneś inwestować dużych pieniędzy w stół do masażu. Zainteresowanie masażem może pozostać jedynie twoim hobby, a masaże będą wykonywane sporadycznie, do czego niekoniecznie potrzebujesz wysokiej jakości stołu.

W przypadku profesjonalnych masaży, które są źródłem Twojego dochodu, powinieneś rozważyć inwestycje w jak najbardziej profesjonalny stół, który poza Twoimi umiejętnościami i techniką będzie podstawowym narzędziem Twojej pracy.

Ile kosztują stoły do masażu?

Wiele czynników wpływa na koszty stołu do masażu. W naszym sklepie posiadamy łóżka do masażu, których ceny zaczynają się od kilkuset złotych, ale również takie, w które możesz zainwestować nawet 12 tysięcy zł. Podobnego spektrum cen możesz spodziewać się w każdym sklepie, biorąc pod uwagę wiele różnych zmiennych związanych z wyborem odpowiedniego do Twoich potrzeb stołu do masażu.

Mobilne stoły do masażu

Jeśli planujesz częste podróże ze swoim stołem do masażu, podczas wyboru powinieneś zwrócić szczególną uwagę na wagę stołu. Stoły do masażu mają różne ciężary, a waga jest często uzależniona od ceny - im wyższa cena, tym mniejsza waga stołu.

Przenośny, a co za tym idzie - lekki stół do masażu ułatwi częste podróże i ochroni Twój kręgosłup przed przeciążeniem. Twoi klienci nie zawsze będą zamawiać masaż na pierwszym piętrze. Niektórzy z nich mogą mieszkać w budynkach, w których nie ma wind. Waga stołu okazuje się kluczowa przy mobilnym stole do masażu, ponieważ do przenoszenia stołu z samochodu do miejsca pobytu klienta będziesz musiał użyć siły swoich mięśni, aby przetransportować stół. Istotna jest również możliwość złożenia stołu, która sprawia, że stół będzie poręczny i z łatwością przemieścisz się z nim z miejsca na miejsce. Jeśli chcesz mieć lekki i przenośny stół do masażu, powinieneś zainwestować w aluminiowy lub wysokiej klasy drewniany stelaż. Możesz też pomyśleć o dokupienie małego wózka, dzięki któremu ułatwisz sobie transport łóżka.

Decydując się na mobilny stół do masażu warto również sprawdzić, czy posiada on regulację wysokości. Regulacja wysokości stołu pozwoli na dostosowanie wysokości do możliwości miejsca, w którym będziesz pracował. Warto również zaopatrzyć się w pokrowiec, który ochroni stół przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami.

Stacjonarne stoły do masażu

Jeśli planujesz pracować wyłącznie w gabinecie - wybierz stacjonarny stół do masażu. Przy wyborze stacjonarnego stołu do masażu jego waga nie jest tak istotna, ponieważ stół i tak będzie stabilnie stał w jednym miejscu. Dosyć istotna jest natomiast regulacja wysokości stołu, zwłaszcza jeśli przy stole pracuje więcej niż jeden masażysta, ponieważ każdy z masażystów powinien dbać o ergonomię swojej pracy. Regulowana wysokość umożliwia masażyście przyjęcie prawidłowej i komfortowej postawy kręgosłupa.

Drewniany stelaż czy aluminiowy stelaż?

Stoły do masażu powinny być wyjątkowo stabilne, aby wytrzymać drgania wytwarzane podczas masażów. Sprawdzonymi materiałami, które są w stanie wytrzymać duży nacisk, są drewno i aluminium.

Stół aluminiowy zalecany jest do mobilnych masaży, ponieważ aluminium jest ok. 10% lżejsze od drewna, co jest istotne przy transporcie stołu. Dodatkowo aluminium jest odporne na wilgoć, dlatego wybór ten lepszy będzie do stosowania w plenerze ze względu na ryzyko deszczu.

Drewniane stelaże dają niesamowity, naturalny klimat, który podkreśla ciepłą i przyjazną atmosferę salonu, ale nie wszystkie rodzaje drewna mają wysoką odporność na wilgoć.

Rozmiar stołu do masażu

Wybierając dłuższy i szerszy stół zwiększa się komfort klientów, ale trzeba mieć na uwadze, że taki stół będzie trudniejszy w ewentualnym transporcie. Im węższy stół, tym lżejszy, ale proporcjonalnie zmniejsza się również wygoda klienta, który może mieć nawet problem z tym, aby zmieścić się w szerokości stołu. Przeciętny stół o normalnej szerokości jest stołem dosyć ciężkim, ale jego wymiary dopasowane są do największej grupy klientów, dzięki czemu nawet osoby o wyższym wskaźniku masy ciała będą mogły odczuwać przyjemność z zabiegu wykonywanego na takim stole. Ultralekki stół do masażu waży ok. 9 kg, standardowy ok. 12 kg, a komfortowy ok. 20 kg.

Jaka jest różnica między tapicerkami stołu do masażu?

Stoły do masażu muszą być wykonane z trwałych i odpornych na ścieranie materiałów, dlatego jako tapicerkę producenci najczęściej używają materiałów PU i PVC.
PU Leather - PU to skrótowe określenie poliuretanu. Skóra PU jest najbliższa skórze naturalnej, dlatego ze względu na porównywalną miękkość jest jej doskonałym zamiennikiem. Materiał ten jest bardzo trwały - nie niszczy się tak szybko nawet przy intensywnym użytkowaniu. PCU nie prowadzi do podrażnień skóry oraz bardzo dobrze przepuszcza wilgoć. PU Leather wymaga jednak regularnego czyszczenia po każdej sesji masażu, aby utrzymać go w dobrym stanie przez lata. Materiał ten jest droższy od PVC, jednak rekompensuje to dużo wyższą jakością.  PVC Vinyl Leather - PVC to polimer syntetyczny, którego charakterystycznymi cechami są duża wytrzymałość oraz niska cena. PVC Vinyl Leather podobny jest do materiału, który można spotkać na obiciach kanap z imitacji skóry. Skóra ta wygląda dobrze, jest dosyć gruba i sprężysta, ale nie jest tak miękka i przyjemna jak PU Leather. PVC Vinyl Leather nie wymaga specjalnej konserwacji, dlatego jest łatwiejszy do utrzymania w czystości. Materiał ten nie przepuszcza jednak wilgoci, co może powodować nadmierne pocenie.

Grubość pianki w stole do masażu

Grubość pianki zapewnia komfort oraz tłumi drgania wytwarzane podczas sesji masażu. Wpływa również na wygląd deski po dłuższym czasie użytkowania.Pianki posiadają różne rodzaje oraz gęstości.

Pianka o niższej gęstości na początku będzie miękka, ale po długotrwałym używaniu znacznie zmniejszy swoją objętość i zmieni swój kształt, co może doprowadzić do dyskomfortu klientów, a nawet bólu mięśni. Pianka o dużej gęstości jest trwalsza i starczy na dłuższy czas używania. Pianka ta nie jest tak samo miękka co pianka o niższej gęstości, ale jej przewagą jest to, że dłużej utrzymuje ona swoje właściwości. Pianka o dużej gęstości ugina się pod ciężarem, a następnie powraca do swojej pierwotnej postaci. Grubsza pianka wpływa pozytywnie na komfort użytkowania i trwałość, przy okazji nie wpływając na wagę stołu, dlatego im grubsza pianka, tym lepiej.

Jak czyścić stół do masażu

Rutynowe czyszczenie stołu do masażu jest niezwykle istotne, ponieważ przedłuża żywotność mebla. Bez wątpienia czyszczenie wykonać należy po każdym kliencie, ponieważ zapewnia to sterylność oraz dowodzi, że dbasz o czystość i szanujesz swoich klientów. Klienci z pewnością docenią zdezynfekowany i solidny stół, na którym przecież mają czuć się komfortowo. 
Co pewien czas (najlepiej raz na tydzień) zalecane jest również dokonanie dokładnej kontroli stołu. W tym czasie warto dokonać przeglądu technicznego stołu, aby upewnić się, że wszystko jest w dobrym stanie. Warto zwrócić uwagę, czy stół nadal jest bezpieczny i solidny. Regularne kontrole gwarantują doskonałą funkcjonalność oraz atrakcyjność na wiele lat użytkowania.

Pamiętaj, aby nie czyścić stołu środkami zawierającymi w składzie alkohol lub chlor - substancje te mogą powodować pęknięcia, skracając żywotność stołu. Na rynku dostępne są specjalne ściereczki przeznaczone do stosowania na stołach do masażu, dzięki czemu łatwo usuniesz płyny, pot i oleje. Ściereczki te nie pozostawiają smug i można ich używać po każdym kliencie. W przypadku dokładnego czyszczenia warto użyć delikatnego środka czyszczącego rozcieńczonego wodą. Pamiętaj, aby dotrzeć do wszystkich miejsc stołu - czyść również nogi i spód, ponieważ tam też gromadzą się zanieczyszczenia. Do czyszczenia stołu do masażu można również użyć octu, który jest delikatnym dla powierzchni środkiem czyszczącym. Warto jest również zaopatrzyć się w ręczniki papierowe, które są bardziej higieniczne od zwykłych ręczników, ponieważ używane są raz, a następnie wyrzucane, dzięki czemu nie przenoszą żadnych potencjalnych zarazków.