Kategorie
Szukaj

Urządzenia fryzjerskie - Hurtownia fryzjerska

Jeżeli szukasz profesjonalny sprzęt fryzjerski to jesteś w odpowiednim miejscu! Przygotowana przez Santai oferta pomoże Ci znaleźć najlepsze produkty w najniższych cenach. W dzisiejszych czasach układanie nawet najbardziej fantazyjnych fryzur możliwe jest nie tylko dzięki dostępności na rynku szerokiej gamy kosmetyków do włosów. Nie mniej istotny w tej kwestii jest sprzęt fryzjerski, czyli wszelkie urządzenia i akcesoria, które pomagają wyczarować na głowie dowolne uczesanie. Okazuje się, że jeżeli zdecydujemy się na zakup profesjonalnych produktów tego typu, możemy osiągnąć efekt niczym z salonu fryzjerskiego. Jakie są więc najbardziej przydatne urządzenia fryzjerskie oraz co możemy dzięki nimi uzyskać – o tym właśnie mowa w dalszej części niniejszego tekstu. Na początek warto wspomnieć o podstawowych kategoriach sprzętu fryzjerskiego. W tej grupie wyróżniamy więc takie akcesoria jak: prostownice do włosów, lokówki i falownice, lokówko-suszarki, termoloki, infrazony, maszynki do strzyżenia, suszarki hełmowe, nawilżacze i sauny oraz suszarki do włosów.

Jakie wybrać akcesoria elektryczne do salonu fryzjerskiego?

Urządzenia fryzjerskie - Suszarka

Jak już zostało wspomniane, w przeważającej liczbie salonów wykorzystywane są typowe suszarki ręczne. Sprzęt ten powinien być markowy, posiadać dużą moc (powyżej 2000 W) oraz regulację temperatury suszenia (zimny nawiew). Najlepiej, aby posiadał on wymienne końcówki służące do modelowani różnych rodzajów włosów. Pamiętajmy o zakupie sprzętu z gwarancją.

Urządzenia fryzjerskie - Maszynki elektryczne

Służą do strzyżenia i wygalania partii włosów. Również i ten sprzęt powinien być dobrej marki i posiadać dużą moc. Maszynka do strzyżenia włosów o dużej mocy (45 W) pozwala przyciąć nawet najgrubsze włosy. Model posiadać musi łatwą, lecz niezmienną w czasie strzyżenia regulację długości strzyżonego włosa. Powinien mieć wymienne nasadki. Dostępne są modele zasilane kablem podłączonym do gniazdka oraz bezprzewodowe – z wbudowanym akumulatorem.

Urządzenia fryzjerskie - Lokówki

Prócz dotychczasowych wymogów – marki, mocy (przynajmniej 650 W) i regulacji temperatury,dochodzą tu nowe parametry. Lokówki występują w różnych wielkościach, a każda średnica charakteryzuje się innym zastosowaniem. Cieńsze płytki pozwalają na modelowanie krótszych włosów i uzyskiwanie cieńszych, sprężynowanych loków. Lokówka powinna posiadać wymienne nasadki, pozwalające na uzyskanie odmiennych typów loków.

Lokówko-suszarki stanowią hybrydę tych dwóch sprzętów. Możliwe jest używanie jej na mokre włosy, co przyspiesza proces zakręcania fal. Podstawą nie są tu rozgrzane płytki, jak w przypadku lokówek, ale wydmuchiwane z wnętrza, ciepłe powietrze.

Urządzenia fryzjerskie - Prostownice

Modele różnią się między sobą przede wszystkim materiałem, z którego skonstruowane zostały nagrzewające się płytki. Początkowo był to metal, obecnie wybierane są zazwyczaj ceramiczne, rzadziej tytanowe (najdroższa opcja) lub teflonowe (niektóre modele ścierają się). Najlepsze są prostownice z jonizacja dodatkową, która przeciwdziała elektryzowaniu się włosów.

Prostownice różnią się maksymalną temperaturą, grubością oraz czasem nagrzewania.

Jakie wybrać akcesoria niemechaniczne do salonu fryzjerskiego?

Każde stanowisko fryzjerskie zaopatrzone musi zostać w szereg przedmiotów, w ilości wystarczającej dla niezakłócanej pracy wszystkich fryzjerów. Do najważniejszych należą: nożyczki (kilka par, różna wielkość i grubość, z wbudowanym podparciem na palec środkowy), grzebienie(kilka sztuk, różna wielkość, grubość, rozstawienie zębów, także te ze szpilkami a końcu), szczotki (nieelektryzujące, okrągłe, plastikowe lub zagłówku znajdowało się wycięcie pozwalające na komfortowe położenie głowy i unieruchomienie jej w jednej pozycji w trakcie zabiegu.

Najpraktyczniejsze są fotele umożliwiające sporą modyfikację. W zależności od obsługiwanej partii ciała możliwe jest w nich rozłożenie na płasko (masaż), uniesienie dołu (stopy) czy podniesienie oparcia (podczas zabiegu na twarz). Pamiętajmy także o elastyczności wielkości fotela, dopasowywanej do wysokości kosmetyczki.

Meble fryzjerskie - Stolik

Kolejny niezbędny element wyposażenia. Służy do przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych dłoni. Z tego też względu zapewniać musi swobodny dostęp z dwóch stron – dla klientki i kosmetyczki. Najlepiej, aby stolik posiadał załączoną szafkę z szufladami, w których możliwe będzie przechowywanie niezbędnych akcesoriów i kosmetyków.

Mebel musi być estetyczny, sprawiać wrażenie sterylnego, ale także był łatwy w czyszczeniu (dzięki zastosowanym materiałom i prostocie formy).

Meble fryzjerskie - Regał na produkty

W zależności od ilości kosmetyków i ich charakteru, zakupić możemy otwarte lub zamykane szafki. Odkryte półki najlepiej nadają się do eksponowania kolorowych kosmetyków, np. wszystkich lakierów do paznokci ułożone obok siebie. Dzięki zastosowaniu pudełek czy dozowników możliwe jest trzymanie wszystkich stosowanych akcesoriów na wierzchu w sposób estetyczny i higieniczny.

Jakie akcesoria elektryczne kupić do salonu kosmetycznego?

Najpopularniejsza obecnie opcja, stanowiąca świetne rozwiązanie dla mniejszych przestrzeni. Urządzenia wielofunkcyjne łączą w sobie rozwiązania zaczerpnięte z kilku urządzeń, oszczędzając miejsce, ale i pieniądze właściciela salonu. Możliwe jest np. zakupienie urządzenia 7 w1 do wykonywania podstawowych zabiegów - mezoterapii i mikrodermabrazji.

W większości salonów miejsce znaleźć się musi także na podgrzewarkę do wosku lub parafiny, które wykorzystane zostaną do depilacji. Najważniejsza jest duża moc oraz szybkie, lecz kontrolowane podgrzewanie wosku. W niektórych salonach wykorzystywane są depilatory mechaniczne.

W większości salonów znajdziemy solarium. Lepiej inwestować w sprzęt wysokiej klasy, ponieważ klienci od razu poznają jakość i efekty uzyskiwane na naszym sprzęcie. Ich wybór jest przeogromny – różna ilość, rozmieszczenie i moc lamp wpływają na cenę. Warto kupować modele o jak największej kontroli opalania, wydaje, mocne i z nawiewem. Koszt jednego łóżka dobrej firmy to ok. 30 tys. zł. Alternatywę stanowią solaria natryskowe, gdzie kolor (odpowiedni barwnik) nanoszony jest sprayem w kabinie.

Niezbędna będzie także profesjonalna frezarka do manicure i pedicure. Wymienne frezy pozwolą na wyczarowanie idealnego paznokcia – w zależności od końcówki czy będzie topolerowanie, piłowanie wstępne czy kolejne etapy. Należy zwracać uwagę na ilość obrotów na minutę i wydajność elementów.

Kosmetyki i inne artykuły do salonu kosmetycznego

W salonie kosmetycznym, w zależności od proponowanych usług, niezbędne będą różne przyrządy kosmetyczne. Najważniejsze to – ostre nożyczki, pęsety, pilniczki (najlepiej szklane), waciki, akcesoria do sztucznych paznokci, gąbeczki, urządzenia do hydromasażu, ręczniki, miski, plastry do depilacji, brodzik do moczenia nóg z bieżącą ciepłą i zimną wodą lub przenośny brodzik, który będzie myty i dezynfekowany po każdym użyciu.

Nie zapominajmy o całej gamie kosmetyków pielęgnacyjnych, wykorzystywanych do zabiegów, jak i kolorowych – podkładów, korektorów, pudrów, cieni, pomadek, kredek i tuszy, a także utrwalaczy makijażu. Sporym wydatkiem będzie także zakup wszystkich kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych do przeprowadzania manicure i pedicure.

W każdym salonie fryzjerskim jak i kosmetycznym na zapleczu powinny zaleźć się także sprzęty przeznaczone dla załogi – szafki na odzież osobistą i fartuchy, mebel do przechowywania ręczników, suszarka, zaplecze kuchenne oraz apteczka.