Categories
Search

Zestawy do depilacji woskiem

Zestaw do depilacji woskiem obejmuje kilka elementów – m.in. podgrzewacz do wosku na wkłady lub w puszce, a także sam wosk. Do wosków w rolce dołączone są niezbędne paski do depilacji, w przypadku wosku w dropsach szpatułki drewniane do rozprowadzenia wosku. Podgrzewacz do depilacji woskiem to wysokiej jakości produkt do zabiegów woskowania służący profesjonalistkom, jak i amatorkom.

Zestaw do depilacji woskiem powinien być dopasowany do charakteru Twojej działalności – musi spełniać wymagania profesjonalistów w salonach kosmetycznych lub użytkowników domowych. Wybierz podgrzewacz do wosku lub kompletny zestaw do depilacji woskiem spełniające najwyższe europejskie standardy.

Jeśli decydujesz się na depilację woskiem w domu, potrzebujesz na początek kilku akcesoriów. Co prawda są różne metody jej wykonania, a od wyboru konkretnej zależy, co musisz kupić. Potrzebny będzie m.in. wosk do depilacji – miejsc intymnych, pach, nóg itd., plastry, aplikator itd.

Wosk do depilacji miejsc intymnych, nóg, pach itd. – jak wybrać właściwy?

Plastry z woskiem. Plastry to jeden z najłatwiejszych sposobów depilacji, odpowiedni dla początkujących. Wystarczy potrzeć je w dłoniach, aby rozgrzać wosk, a następnie przyłożyć do wybranej części ciała. Ważne jest też ich właściwe zerwanie – czynność tę należy wykonać szybkim i zdecydowanym ruchem, a po zabiegu warto złagodzić skórę oliwką.

Wosk w rolce. To wygodny sposób usuwania włosków, w dodatku łatwy i nie wymaga dużej wprawy. Świetnie sprawdza się na większych powierzchniach ciała, ale nie jest odpowiedni do depilacji miejsc trudno dostępnych – w tym przypadku lepsza będzie szpatułka.

Płynny wosk. Jako wosk do depilacji miejsc intymnych, nóg, wąsika, pach, rąk itp. sprawdzi się także produkty w płynnej postaci. Ta metoda usuwania włosków uważana jest za bardzo skuteczną i precyzyjną. Aby był skuteczny, musi jednak być gorący – do jego podgrzania służy specjalny rondelek, a do nakładania praktyczna szpatułka.

Wosk miękki w puszkach. To rodzaj miękkiego wosku – dostępny jest w puszkach, które należy umieścić w podgrzewaczu. Rozgrzany do odpowiedniej temperatury nakłada się na wybrane partie ciała szpatułką. Należy też dokupić do niego paski służące do zerwania go ze skóry. Depilacja woskiem miękkim sprawdza się m.in. do usuwania włosków z dużych części ciała, np. nóg.

Wosk twardy. Do depilacji niedużych powierzchni – czyli jako wosk do depilacji miejsc intymnych, twarzy itd. – dobry będzie wosk twardy. Usuwanie owłosienia jest łagodne i mniej bolesne. Wymaga podgrzewacza i wprawy w nakładaniu, gdyż nie są już potrzebne paski do zrywania.

Pasta cukrowa. Dobrym rozwiązaniem jest też pasta cukrowa – to dobra alternatywa dla gorącego wosku. Metoda ta nie jest bolesna i nie są potrzebne dodatkowe akcesoria – należy jedynie starannie ją spłukać ciepłą wodą.