Droga do zadbanej skóry wydaje się wymagająca i pełna ślepych uliczek, zwłaszcza gdy nie wiemy, jak ją pielęgnować. Na szczęście, tak jak nawigacja kieruje nas do celu podróży, tak opisane poniżej cztery kroki w pielęgnacji prowadzą do promiennej i zdrowej cery. Jak powinien wyglądać nasz codzienny, przyjemny rytuał?

Etap 1: oczyszczanie ­­

To, jak ważny jest ten etap, wydaje się oczywiste. Jednak niewiele kobiet wie, że czysty wacik nie zawsze oznacza czystą twarz. Wiele kosmetyków wnika głębiej w skórę, zatykając pory i przyczyniając się do powstawania niedoskonałości. Niedokładnie zmyty makijaż, a do tego sebum i pot wydzielane przez skórę zapewniają mały horrorek dla naszej twarzy. Do dokładnego oczyszczenia skóry polecamy:

Etap 2: regeneracja

Skóra nieustannie pracuje, wytwarzając komórki naskórka, które zastąpią te obumarłe. Peeling przyspiesza tempo złuszczania się naskórka, a więc jego regenerację. Pomaga uniknąć szarej, szorstkiej, zmęczonej i szybko starzejącej się skóry. W zależności od rodzaju cery (sucha/tłusta/normalna/trądzikowa/naczynkowa), pielęgnacji i trybu życia – nasza twarz ma różne potrzeby. Ogólnie zaleca się wykonywanie peelingu raz w tygodniu, ale częstotliwość powinna być modyfikowana w zależności od rodzaju cery i obserwowanych skutków.

  • Nasza propozycja: znany już Wam peeling kawitacyjny wykonany za pomocą urządzenia Cravvi Lift oraz coraz popularniejsza mikrodermabrazja z użyciem Cravvi Diamond, które m.in. skutecznie oczyszcza pory, odtłuszcza górną warstwę skóry, usuwa martwe komórki i pobudza produkcję kolagenu.

Etap 3: masaż

Najprzyjemniejsza część pielęgnacji, która zapewnia korzyści nie tylko dla skóry, ale także dla naszego samopoczucia. Koi i uspokaja nie tylko skórę, ale i nasze emocje. Etap 3 można śmiało łączyć z etapem drugim (kiedy w naszym kalendarzu pielęgnacji wypada dzień peelingu), a także z etapem 4, poprawiając wchłanianie produktu. Masażery mogą być używane samodzielnie lub w połączeniu z maskami do masażu, serum, kremami nawilżającymi i olejkami do twarzy. Codzienne masowanie sztywnych mięśni wokół szczęki, policzków i czoła nadaje twarzy bardziej „wyprofilowany”, atrakcyjny owal i czyni jej wygląd bardziej promienny.

Etap 4: nawilżanie

Nawilżanie skóry, poprzedzone odpowiednim oczyszczeniem, potrafi zdziałać cuda, a kosmetyki z naturalnych, dobrze wyselekcjonowanych składników zapewniają jędrną i promienną cerę. Dostępne w naszym sklepie kosmetyki, doskonale współgrają z proponowanymi przez nas domowymi zabiegami kosmetycznymi. Do nawilżania szczególnie polecamy oferty marki Moistry, krem nawilżający Polemika, a także produkty firmy oFiga, która proponuje m.in. esencję Taka-Tonka.  

Pamiętajcie, że w pielęgnacji cery najważniejsza jest systematyczność i obserwowanie, jak reaguje nasza skóra. W razie potrzeby, możliwa jest konsultacja pod adresem konsultacje@cravvi.pl