Marka Veoli Botanica została stworzona dla świadomych, nowoczesnych i aktywnych kobiet, które odważnie podążają za zmieniającym się światem. Wyzwania XXI wieku powodują, że skóra kobiet nieustannie narażona jest na negatywne skutki działania czynników takich jak: stres, smog, klimatyzacja, nieregularne odżywianie, brak snu.
W konsekwencji, cera staje się nadwrażliwa, przesuszona, poszarzała i skłonna do podrażnień. Szybciej traci elastyczność i ulega przedwczesnemu starzeniu (zjawisko zwane: inflammaging).

Kosmetyki Veoli Botanica zostały stworzone z myślą o tym, aby zadbać o wszystkie potrzeby skóry, z jakimi zmaga się aktywna kobieta XXI wieku. Przesuszenia, nieszczelność bariery, nadwrażliwość i skłonność do podrażnień to jedne z głównych powodów utraty elastyczności i przedwczesnego starzenia się skóry (zjawisko zwane inflammaging). Aby temu zapobiec, postawiliśmy na innowację biotechnologiczną oraz aktywne kompleksy roślinne. Stworzyliśmy ultranowoczesne formuły w oparciu o naturalne składniki takie jak: GEMMOCALM ®, Hydroavena™ HpO, LycoMega® Polyplant Red Fruits, BIOPHILIC ™ H oraz Dermasooth™. Jednocześnie nasze produkty komponujemy z tradycyjnych składników roślinnych o udowodnionej i renomowanej skuteczności.

Komponując nasze produkty, w centrum stawiamy filozofię ,,Clean Beauty’’. To bezkompromisowy trend kosmetyków naturalnych, który koncentruje się wyłącznie na wegańskich składnikach, odpowiedzialnej produkcji, bezpieczeństwie oraz niezawodnym efekcie produktów. 

 #1. Natura. 100% vegan

Nasze kosmetyki są tak naturalne, jak to tylko możliwe. Luksusowe formuły naszych produktów, potwierdzonych w certyfikatach Viva!, Polski Produkt, Peta, opierają się
w ponad 97% na surowcach pochodzenia naturalnego i wegańskiego.

#2. Skuteczność

W walce z negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych na cerę postawiliśmy na najwyższej klasy antyoksydanty, peptydy, lipidy i emolienty oraz składniki o działaniu łagodzącym i zapobiegającym podrażnieniom. Filarami naszej pielęgnacji są sprawdzone naturalne składniki aktywne, wykorzystywane w kosmetyce od pokoleń oraz innowacyjne surowce naturalne, których działanie poparte zostało badaniami. Nasi wybitni technologowie skomponowali je w wyjątkowe formuły,
o idealnie wyważonych proporcjach, uwzględniających potrzeby nawet cery wrażliwej. 

#3. Odpowiedzialność

Nasze produkty zostały umieszczone w nowatorskich opakowaniach
z farmaceutycznego szkła najwyższej jakości, podlegającego recyklingowi. Wierzymy w skuteczność najnowszych metod pozyskiwania, które potrafią wydobyć z natury to co najlepsze, jednocześnie z poszanowaniem jej integralności. Dlatego do produkcji używamy również surowców, które są wytwarzane przy użyciu technologii niskoenergochłonnej, a także surowców przyjaznych środowisku (eco-friendly) – np. składniki Hydroavena™ HpO czy BIOPHILIC ™ H. 

#4. Innowacyjność 

Postawiliśmy na innowację biotechnologiczną i nowatorskie kompleksy roślinne. Nasze surowce to biopolimery roślinne, peptydy oraz nowoczesne kompleksy
o działaniu antyrodnikowym, przeciw podrażnieniom oraz anti-age.

#5. Transparentność 

Wszystkie składniki użyte w naszych produktach znajdują w wykazie INCI na opakowaniach. Umieściliśmy też na nich opis mechanizmów działania KLUCZOWYCH SKŁADNIKÓW. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie działanie mają poszczególne składniki, ich opisy znajdziesz na stronie internetowej marki w zakładce ,,Składniki’’.

#6. Autentyczność

Mamy wpływ na produkt od początku do końca. Na każdym etapie tworzenia każdego kosmetyku dbamy o najwyższą jakość. Testujemy, sprawdzamy. Akceptujemy produkt i jego wygląd dopiero wtedy, gdy jest perfekcyjny.