Masaż twarzy dawno temu pokochały Azjatki, a jako że są zdecydowanym autorytetem w dziedzinie pielęgnacji skóry, powinnyśmy się mu lepiej przyjrzeć. Czy regularnie wykonywany masaż twarzy może zaowocować piękną cerą? Podpowiadamy, jakie masaże przynoszą najlepsze rezultaty.

Masaż twarzy – efekty, których możesz się spodziewać.

Twarz ma w sobie około 70 mięśni, które odpowiadają za mimikę, ale też dzięki ich codziennej, intensywnej aktywności w miejscach takich jak usta, oczy, czoło, pojawiają się zmarszczki. Wiek, tak jak w przypadku mięśni innych partii ciała, powoduje też osłabienie niektórych partii mięśni, co skutkuje między innymi nieregularnym owalem twarzy, czy opadającymi policzkami (tzw. chomikami). Mechanizm rozluźniania mięśni masażami przypomina działanie botoksu – rozprostowuje zmarszczki, sprawia że twarz staje się łagodna i wygładzona. To nie wszystkie zalety masażu twarzy – pomaga w odprowadzaniu limfy, odpowiedzialnej za opuchliznę pod oczami, poprawia mikrokrążenie w skórze, co napędza jej regenerację oraz efektywność wchłaniania składników aktywnych aplikowanych w dalszych etapach pielęgnacji. Coraz więcej gabinetów kosmetycznych stawia na poszerzenie oferty profesjonalnego masażu twarzy, umiejętnie diagnozując wiodące problemy naszej skóry. Świetna wiadomość jest taka, że możesz skorzystać z dobrodziejstwa tej dalekowschodniej metody także nie wychodząc z domu. Wystarczą twoje dłonie, lub dostępne w drogeriach gadżety.

Masaż twarzy w domu - jak zacząć?

Czy dwuminutowy relaks przed lustrem to wysoka cena za młody i promienny wygląd? Raczej nie. Podstawowe techniki relaksacyjnego masażu twarzy opierają się przede wszystkim na rozluźnieniu spiętych po całym dniu mięśni i poprawie ukrwienia skóry twarzy. Zacznij od dokładnego oczyszczenia skóry, przygotuj swoje ulubione serum, olejek lub krem, by twoje palce łatwo mogły ślizgać się po twarzy. Na początek, możesz ślizgać kości zgiętych palców dłoni po całej twarzy, regulując siłę nacisku w zależności od jej obszaru. Skup się przede wszystkim na policzkach, skroniach, żuchwie, okolicach pod brodą. Koniuszkami palców masuj czoło, wykonując pionowe ruchy od brwi do linii włosów. Rozmasuj bruzdy nosowo wargowe przez delikatne przesuwanie palców od kącików ust do płatków nosa. Ważne: ruchy masujące wykonuj zawsze od dołu twarzy, w kierunku linii włosów, lub od jej środka na zewnątrz, dzięki temu „unosisz” skórę w kierunku przeciwnym sile grawitacji, co dodatkowo daje efekt liftingujący.

Masaż twarzy - jakie gadżety działają?

Na pewno słyszałaś o popularnych, kamienny rollerach – ale czy wiesz, jak ich używać, aby wydobyć pełnię ich możliwości? Wałek jadeitowy, czy kwarcowy, to nie tylko uroczy i fotogeniczny gadżet. Cały sekret drzemie w odpowiednim poprowadzeniu rollera po twarzy,  a także chłodzących właściwości kamieni. Roluj skórę od środka twarzy w kierunku skroni, wykonując przy tym delikatny drenaż limfatyczny. Przypominamy - policzki i linię żuchwy wałkuj zawsze w od dołu do góry! Możesz zauważyć zmniejszenie widoczności porów – niska temperatura powoduje ich obkurczanie się i zamykanie.

Masaż Gua Sha - na czym polega?

Konkurencją dla wałka jadeitowego jest inny instagram friendly gadżet - Gua Sha. Niepozorna płytka z kamienia, która działa cuda przy opuchniętej i zmęczonej cerze. Nazwa Gua Sha nawiązuje do chińskiego słowa „skrobanie”, ale bez obaw – w praktyce jest to po prostu przesuwanie płytki po twarzy, przy użyciu nacisku. Gua Sha, dzięki swojej budowie jest w stanie skupić nacisk precyzyjnie w obszarze, którego mięśnie chcemy rozluźnić. Regularny masaż twarzy tym wynalazkiem rozprostowuje drobne zmarszczki i usprawnia prawidłowy przepływ limfy pod skórą.