Czas spędzony w salonie fryzjerskim to dla wielu kobiet moment relaksu i przyjemności, gdy mogą skoncentrować się na swoim wyglądzie. Komfort tych chwil zapewnia nie tylko atmosfera w salonie, ale również profesjonalny sprzęt, jakim dysponują fryzjerzy. Świetnym przykładem jest infrazon – urządzenie, które kiedyś było luksusem, a dziś jest standardem w niemal każdym salonie fryzjerskim. Jakie są zastosowania tego sprzętu i na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Infrazon – Czym Jest i Do Czego Służy?

Infrazon to urządzenie wielofunkcyjne, stosowane nie tylko w salonach fryzjerskich, ale też kosmetycznych i SPA, gdzie oferowane są usługi związane z pielęgnacją włosów. Jego kluczowym elementem jest hełm z lampami emitującymi promieniowanie podczerwone, które stymuluje ruch substancji w produktach do włosów, przyspieszając wnikanie aktywnych składników we włókna.
W infrazonie pola grzewcze umieszczone są prawie wokół całej głowy, co pozwala na nagrzewanie nie tylko całych włosów, ale też ich poszczególnych partii. Przyspiesza to procesy chemiczne podczas zabiegu i jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia i włosów.

Infrazon a Klimazon Fryzjerski – Czym się Różnią?

Choć w branży fryzjerskiej spotkać się można z obiema nazwami – infrazonami i klimazonami – to obie dotyczą tego samego urządzenia, używanego w różnych zabiegach i kuracjach włosów.

Infrazon – Zastosowanie

Klimazon służy głównie do skrócenia czasu zabiegów pielęgnacyjnych na włosach, nawet o połowę. Stosowany jest podczas:
  • koloryzacji;

  • rozjaśniania i dekoloryzacji;

  • suszenia;

  • trwałej ondulacji i prostowania;

  • leczenia problemów takich jak łysienie, wypadanie, przetłuszczanie się włosów, łupież.

Działanie promieniowania podczerwonego wzmocni włosy i uczyni je łatwiejszymi do rozczesania.

Jak Wybrać Klimazon Fryzjerski?

Dostępne są dwa główne rodzaje klimazonów: wiszące, zalecane do mniejszych salonów, i stojące, idealne do większych. Obie wersje różnią się konstrukcją, ale mają zbliżony mechanizm działania. Wybierając klimazon, warto zwrócić uwagę na regulację wysokości i temperatury, a także na dodatkowe udogodnienia, takie jak tryby pracy, funkcja obracania, lampa ozonowa czy regulowana rozpiętość ramion.

Infrazon – Opinie

Klimazon nie jest najtańszym urządzeniem w salonie fryzjerskim, ale to inwestycja na lata. Fryzjerzy podkreślają, że pozwala on na skrócenie czasu podstawowych zabiegów, nie obniżając jakości usług. Duży wybór modeli o różnym designie i konstrukcji umożliwia łatwe dopasowanie klimazonu do wystroju salonu.