Myjnia fryzjerska podstawą komfortu w salonie fryzjerskim?

Przyjemny dla ciała i umysłu rytuał – tak klientki Twojego salonu traktują zabieg mycia głowy. Oczekują więc, że będzie to czas, kiedy zrelaksują się, odpoczną i będą chciały powtórzyć zabieg raz jeszcze. Kiedy dodatkowo zaoferujesz im masaż głowy, możesz być pewna, że docenią Twoje starania i częściej będą odwiedzały Twój salon. Nie masz więc już wątpliwości, że profesjonalna myjnia fryzjerska pomoże Ci zaoferować usługi na wyższym poziomie. Oceń jakość swojej myjni, odpowiedz sobie na pytanie, czy wygodnie Ci się przy niej pracuje, a Twoje klientki mają odpowiednie warunki do relaksu.

Mobilna myjnia fryzjerska – mebel na kółkach

To wybór właścicieli mniejszych salonów. Nie każdy dysponuje pomieszczeniem o dużym metrażu, gdzie może sobie pozwolić na większy sprzęt i wydzielenie stref do każdego z zabiegów. Myjnia fryzjerska wolnostojąca to niewielki, mobilny mebel, przy którym można postawić fotel fryzjerski na kółkach, dokładnie ten sam, z którego korzystasz podczas stylizacji i strzyżenia. Dzięki temu oszczędzasz miejsce, którego zdecydowanie Ci brakuje. Mała myjnia nie musi oznaczać mniejszego komfortu. W takich okolicznościach zadbaj o wybór wygodnego fotela. Koniecznie musi mieć regulowaną wysokość, miękkie siedzisko i oparcie. Twoja klientka spędzi na nim czas zarówno podczas mycia głowy, jak też w kolejnych etapach swojej metamorfozy.

Zintegrowana myjnia, czyli kompleksowo wyposażone stanowisko

Alternatywą dla mobilnej myjni jest model zintegrowany. To dobry wybór, jeżeli posiadasz wystarczająco dużo miejsca, aby umieścić w swoim salonie dodatkowy mebel. Stworzysz w ten sposób kompleksowo wyposażone stanowisko do mycia głowy. Zintegrowana myjnia fryzjerska składa się z misy, fotela i obudowy. Niektóre dodatkowo wyposażone są w regulowany podnóżek, uchwyty na ręczniki oraz półki na kosmetyki. Tego typu myjnia fryzjerska zajmuje więcej miejsca, jednak charakteryzuje się większą stabilnością. Fotel pozwala na siedzenie pod odpowiednim kątem, co przekłada się na wygodę i komfort podczas standardowego mycia włosów, dłuższych zabiegów pielęgnacyjnych czy masażu.

Przyjrzyjmy się jej bliżej

Niezależnie od tego, czy wybierasz wolnostojącą czy zintegrowaną myjnię, zwróć uwagę na jej misę. Niższą ceną charakteryzuje się myjnia fryzjerska z misą wykonaną z tworzywa sztucznego. Łatwo utrzymać ją w czystości, jest odporna na farbę, która nie pozostaje na jej powierzchni. Alternatywą dla niej jest misa ceramiczna, którą również bez problemu wyczyścisz, a dodatkowo zapewnisz sobie odporność na zarysowania i długą żywotność. Jeśli chodzi o czyszczenie wspomnieć należny także, że na rynku występują umywalki w kolorze czarnym lub białym. Misy mają też różną głębokość. Im są głębsze, tym łatwiej zachować czystość wokół myjni fryzjerskiej, proste. Często misy mają specjalnie przygotowane miejsce na kosmetyki – szampony, maski, czy odżywki. Z pewnością każdy fryzjer doceni praktyczność tej funkcji. Dla komfortu klienta warto wyposażyć umywalkę w specjalną gumową nakładkę.

Fotele wykonuje się ze skóry lub eko skóry, drugi wariant jest tańszy, z kolei pierwszy wymaga specjalnej pielęgnacji i regularnej konserwacji. Myjnia fryzjerska powinna być zawsze czysta. Usuwanie zabrudzeń i kurzu ułatwi Ci obudowa wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i metalu.

Myjnia fryzjerska z funkcją masażu

Jak uprzyjemnić klientkom chwile spędzone w Twoim salonie? Obsługę, jakość świadczonych usług i profesjonalnie wykonane zabiegi wyróżni myjnia fryzjerska z funkcją masażu. To podwójna przyjemność dla klientka, której oferujesz zarówno masaż głowy, jak też całego ciała. Fotel wyposażony jest w specjalny system z kilkoma strefami masażu, którym sterujesz pilotem. Takiego urządzenia nie może zabraknąć w żadnym ekskluzywnym salonie fryzjerskim.

Wizyta u fryzjera to nie tylko okazja do zmiany swojego wyglądu, ale też odpoczynku i miło spędzonego czasu. Sprzętu, z którego korzystasz na co dzień, nie traktuj jako dodatkowego wyposażenia. Niech myjnia fryzjerska będzie integralnym elementem wystroju Twojego salonu i reprezentuje jakość świadczonych przez Ciebie usług.