Zgodnie z najnowszymi danymi CBOS, co dziesiąty Polak przyznaje się do tego, że ma co najmniej jeden tatuaż na swoim ciele. Nic zatem dziwnego, że z roku na rok liczba salonów tatuażu w Polsce systematycznie rośnie. I chociaż zdolnych artystów, którzy tworzą na skórze prawdziwe dzieła sztuki jest wielu, to nie każdy z nich wie co zrobić, by zadbać o komfort i dobre samopoczucie klientów. Zobacz, jakie meble do salonu tatuażu powinieneś wybrać, by podnieść prestiż Twojego lokalu.

Jak zagospodarować przestrzeń pod salon tatuażu?

Studio tatuażu już na samym wejściu powinno zachęcać klientów przytulną atmosferą i możliwością zrelaksowania się. Ważne jest zatem, by dokładnie przemyśleć nie tylko kwestię wyposażenia lokalu, ale także jego aranżację. W salonach tatuażu bardzo dobrze sprawdza się stonowana, ciemna kolorystyka, która podkreśla oryginalny charakter wnętrza i wprowadza do niego intymny klimat. Warto również zadbać o wydzielenie w lokalu kilku stref, co sprawi, że jego wystrój stanie się schludny i przemyślany. W każdym salonie tatuażu należy wyodrębnić:

 • recepcję;
 • poczekalnię z wygodną kanapą dla klientów;
 • pomieszczenie przeznaczone wyłącznie dla pracowników;
 • odpowiednio wyposażoną przestrzeń do wykonywania tatuażu.

Jakie meble do salonu tatuażu są potrzebne tatuażystom?

Proces tworzenia rysunków na ciele jest nie tylko bardzo czasochłonny, ale przede wszystkim wyczerpujący dla osób, które nad nim pracują. Dbając o efektywność pracy tatuażysty, a także o jego komfort podczas wielogodzinnego siedzenia w jednej pozycji, warto zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie wyposażenie stanowiska pracy mistrza tatuażu. Wśród mebli, które powinny się tu znaleźć, zaliczyć należy:

 • krzesło lub taboret do tatuażu – profesjonalne krzesło do tatuażu odgrywa kluczową rolę w kwestii ergonomii pracy tatuażysty. Warto zainwestować w model z regulowaną wysokością siedziska, możliwością swobodnej zmiany kąta nachylenia oparcia, a także z miękką, wyprofilowaną poduszką z elastycznej pianki, która zapewnia prawidłowe podparcie kręgosłupa;
 • stolik i pomocnik do tatuażu – mobilna stacja robocza to kolejny must have na stanowisku pracy tatuatora. Mebel ten powinien być przede wszystkim stabilny i wygodny, a także wyposażony w takie elementy jak gumowe kółka z hamulcem, pojemne szuflady i półki na narzędzia, boczne pojemniki oraz miejsce do przymocowania lampy z lupą;
 • podłokietnik i podnóżek do tatuażu – elementy te z jednej strony pozwalają klientom usiąść lub położyć się w wygodnej pozycji, a z drugiej strony usprawniają pracę tatuażysty. Warto pamiętać jednak o tym, by zarówno podłokietnik, jak i podnóżek posiadał regulację wysokości i kąta nachylenia;
 • urządzenia dla tatuażysty – profesjonalna lampa powiększająca gwarantuje równomierne oświetlenie wybranej partii ciała klienta, co jest ważne przede wszystkim podczas wykonywania skomplikowanych projektów.

Jaki fotel do tatuażu wybrać?

Dobrze urządzone stanowisko pracy tatuażysty to połowa sukcesu. Pozostałe 50% zależy od tego, jak klient będzie się czuł podczas przeprowadzania zabiegu na swoim ciele. Aby mógł się maksymalnie zrelaksować i odprężyć, należy przygotować dla niego wygodny fotel do tatuażu. Profesjonalny fotel powinien posiadać takie elementy jak:

 • system hydraulicznego regulowania wysokości, pozwalający na dopasowanie fotela do wzrostu tatuażysty;
 • możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia, by unosić plecy klienta na różne poziomy;
 • zdejmowane podłokietniki;
 • dodatkowe poduszki i wałki, które można umieszczać pod głową, pachą lub nogą.

Co ważne, fotel do tatuażu powinien być odpowiednio dopasowany do wyglądu całego salonu pod względem kolorystyki i stylu wykonania. Dobrym wyborem będzie fotel wypełniony miękką pianką i pokryty czarną ekoskórą, który świetnie wkomponuje się w wystrój lokalu, a przy tym będzie łatwy w czyszczeniu.

Jak widać, meble stanowią integralną część każdego salonu tatuażu. W związku z tym warto zainwestować w funkcjonalne i niezawodne elementy, by pozytywnie wpłynąć na wizerunek lokalu w oczach klientów.