Wielofunkcyjność to ulubione określenie wielu osób. W końcu gdy można w jednym urządzeniu mieć kilka – oszczędzając jednocześnie miejsce i pieniądze – to dlaczego z tego nie korzystać? Tyczy się to nie tylko sprzętów domowych, ale także tych z branży beauty. Właśnie im się dziś przyjrzymy, a zrobimy to na przykładzie kombajnu kosmetycznego. Czym jest ten element wyposażenia gabinetu, czemu zawdzięcza swoją nazwę i na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Na te pytania odpowiedzi szukajcie w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy!

Kombajn kosmetyczny. Do czego służy?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest kombajn kosmetyczny. To wielofunkcyjne urządzenie kryje w sobie naprawdę wiele. Pozwala przeprowadzić zabiegi na twarz oraz ciało bez konieczności używania kilku sprzętów naraz – wszystko znajduje się w jednym automacie. Umożliwia wykonanie m.in.:

  • mikrodermabrazji,
  • peelingu kawitacyjnego,
  • oczyszczania wodorowego,
  • światłoterapii,
  • masażu skóry,
  • mezoterapii.

To wciąż nie wszystko – na rynku dostępne są modele określane mianem 19 w 1, które umożliwiają przeprowadzenie aż 19 różnych zabiegów! I to wszystko dzięki jednemu urządzeniu. Teraz już wiecie, skąd wzięło się określenie kombajn.

Profesjonalny kombajn kosmetyczny. Jak działa?

Kombajny kosmetyczne wielofunkcyjne do swojej pracy potrzebują źródła prądu. Sprzęt tego typu jest wyposażony w kilka bądź kilkanaście przewodów z odpowiednimi końcówkami, które mając energię elektryczną, są uruchamiane i dzięki temu mogą – w zależności od przeznaczenia – emitować światło podczerwone, pulsować, wprowadzać tlen do skóry itp.

Obsługa kombajnu kosmetycznego nie powinna sprawiać trudności nawet początkującym kosmetologom. Każde urządzenie posiada tzw. panel sterowniczy, na którym znajdują się nazwy odpowiednich zabiegów, a także przyciski włączania bądź zmiany mocy czy natężenia. Istotny jest jednak dobór odpowiednich parametrów zabiegu do danej skóry, dlatego kombajn kosmetyczny powinien być używany wyłącznie przez profesjonalistów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając tego typu urządzenie?

Jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie kombajnu kosmetycznego należy wziąć pod uwagę, do czego właściwie będziemy go używać. Jeśli jesteśmy właścicielami gabinetu beauty, ale nie świadczymy usług związanych np. ze światłoterapią, nie ma powodu, by kupować urządzenie umożliwiające wykonanie takich zabiegów. Zmarnujemy wówczas potencjał sprzętu! Jednak w każdym przypadku rolę będzie grała:

  • mobilność – dobrze, by kombajn dał się łatwo przestawiać z miejsca na miejsce,
  • jakość – od samego początku warto stawiać na najlepsze, sprawdzone i atestowane urządzenia gwarantujące bezpieczeństwo pracy,
  • cena – ma ona znaczenie zwłaszcza dla niewielkich gabinetów, jednak biorąc pod uwagę zróżnicowane możliwości sprzętu, w każdym przypadku będzie ona korzystniejsza niż zakup osobnych urządzeń.

Kombajn kosmetyczny to idealne urządzenie do każdego gabinetu beauty. Zainwestowanie w profesjonalny sprzęt z pewnością przełoży się na jeszcze większą ilość klientów, a na tym zależy chyba każdemu właścicielowi. Jeśli nie wiecie, gdzie kupić sprawdzone, atestowane kombajny kosmetyczne, koniecznie sprawdźcie naszą ofertę. Gwarantujemy, że znajdziecie odpowiednie modele przeznaczone zarówno do mniejszych, jak i większych salonów!