Choć szczoteczki do oczyszczania twarzy pojawiły się na rynku kosmetycznym już jakiś czas temu, dyskusje na ich temat nadal nie słabną, a urządzenia tego typu cały czas zyskują sobie nowe zwolenniczki. W czym tkwi prawdziwy sukces sonicznych i elektrycznych szczoteczek do oczyszczania twarzy? Czy warto zainwestować w ich zakup? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat maszynek do czyszczenia twarzy i podpowiadamy, jak ich używać!

 

Szczoteczki do oczyszczania twarzy a tradycyjne mycie

Czym tak naprawdę różni się oczyszczanie twarzy przy pomocy elektrycznej szczoteczki od tradycyjnego przemywania skóry wybranym żelem, tonikiem czy płynem micelarnym? Przede wszystkim skutecznością i końcowym efektem oczyszczania twarzy. Choć dla wielu osób szczoteczki do oczyszczania twarzystanowią tylko swego rodzaju gadżet dla kobiet, to okazuje się, że to mechaniczne urządzenie pozwala oczyścić twarz nawet do 6 razy efektywniej niż przy pomocy tradycyjnych metod. Nawet silikonowe myjki do twarzy, które możemy nabyć praktycznie w każdej drogerii, nie odznaczają się tak wysoką skutecznością w działaniu, jak właśnie elektryczne szczoteczki. To przede wszystkim zasługa technologii sonicznej, która sprawia, że szczoteczka jest w stanie wykonać nawet 300 ruchów oscylacyjnych na sekundę, a tym samym skutecznie usunąć ze skóry wszelkie zanieczyszczenia.

 

 

Profesjonalne oczyszczanie twarzy w domu - efekty stosowania szczoteczki

Można powiedzieć, że szczoteczki rozpoczęły erę prawdziwej rewolucji w domowym oczyszczaniu twarzy. Dzięki zaawansowanemu mechanizmowi szczoteczki jesteśmy w stanie usunąć zanieczyszczenia nie tylko z powierzchni twarzy, ale też z głębszych warstw naskórka, co przynosi efekt perfekcyjnie czystej i zdrowej skóry, odpowiednio przygotowanej do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. To proste urządzenie do oczyszczania twarzy wykonuje na skórze delikatny masaż, pomaga złuszczyć martwy naskórek, pobudza mikrokrążenie skóry, a tym samym pozwala skuteczniej wchłaniać się stosowanym przez nas kosmetykom pielęgnacyjnym. Efekt? Skóra staje się odświeżona, promienna, odpowiednio napięta i pobudzona do procesu regeneracji i odbudowy.

 

 

Szczoteczka do mycia twarzy - dla kogo?

Szczoteczka do mycia twarzy to urządzenie, które przede wszystkim przypadnie do gustu osobom zmagającym się na co dzień ze skórą tłustą i trądzikową. Szczoteczka pozwoli na głębokie oczyszczenie porów skóry z nadmiaru sebum i resztek makijażu, zmniejszając tym samym skłonności skóry tłustej i trądzikowej do niedoskonałości. Mogą ją jednak stosować również posiadaczki skóry mieszanej, suchej czy normalnej. Urządzenie to jest także polecane paniom ze skórą dojrzałą - wykonywany przez szczoteczkę mikromasaż wpłynie korzystnie na napięcie skóry i pozwoli opóźnić efekty procesu starzenia się skóry.

 

 

Kto powinien unikać szczoteczek do oczyszczania twarzy?

Szczoteczki do mycia twarzy mogą nie do końca sprawdzić u osób, które mają do czynienia ze skórą wrażliwą i różnymi jej odmianami (naczynkową, alergiczną, atopową). Intensywność ruchów szczoteczki może podrażnić skórę, wywołać na jej powierzchni zaczerwienienia, a także zwiększyć skłonność do pękania naczynek krwionośnych. W tym przypadku lepiej zdecydować się na silikonową myjkę do twarzy lub pozostać przy tradycyjnej metodzie oczyszczania skóry. Pamiętajmy też o tym, że szczoteczka jest urządzeniem, które zostało przeznaczone wyłącznie do oczyszczania skóry twarzy - oznacza to tym samym, że maszynka nie zastąpi nam w żaden sposób tradycyjnego demakijażu oczu przy użyciu wacika i wybranego płynu.

 

Jak stosować szczoteczkę do oczyszczania twarzy?

- Przed zastosowaniem szczoteczki myjącej należy usunąć makijaż z  oczu i zwilżyć skórę wodą.

- Na twarz nakładamy niewielką ilość preparatu oczyszczającego odpowiedniego dla swojego rodzaju skóry np. żel do mycia twarzy.

- Po nałożeniu preparatu włączamy szczoteczkę i przykładamy ją do twarzy, wykonując koliste ruchy.

- Nie należy zbyt mocno przyciskać urządzenia do skóry - może to obniżyć siłę ruchów szczoteczki, a tym samym zmniejszyć efektywność wykonywanego zabiegu.

- Jednorazowe oczyszczanie skóry powinno trwać około 30-60 sekund w zależności od rodzaju naszej skóry (jeśli skóra wykazuje nadwrażliwość lepiej nie przekraczać czasu 30 s).

- Przy pomocy szczoteczki warto też oczyścić skórę na szyi i dekolcie, szczególnie jeśli w tych miejscach widoczne są oznaki starzenia.

- Szczoteczkę do oczyszczania twarzy należy używać nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu - częstsze jej stosowanie może zaburzyć barierę lipidową skóry i przyczynić się do powstawania podrażnień, zaczerwienień i zaskórników.

- Pamiętajmy też o regularnym myciu szczoteczki po każdym oczyszczaniu (to pozwoli nam zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii), a także wymianie jej końcówki na nową raz na ok. 3 miesiące.