Technologia soniczna na dobre zadomowiła się w naszych łazienkach. Kojarzymy ją przede wszystkim ze szczoteczkami do zębów, jednak coraz większe zainteresowanie budzą także szczoteczki soniczne do mycia twarzy. Czym się wyróżniają, jak ich używać i na które modele warto zwrócić uwagę?  

O tym, że oczyszczanie jest podstawą pielęgnacji, nie trzeba chyba nikomu przypominać. Choć szczoteczka do twarzy nie jest do tego niezbędna, odpowiednio dobrany model może pomóc ci zadbać o skórę znacznie dokładniej niż dotychczas.  

Oprócz szczoteczek manualnych na rynku są także te elektryczne. Wśród nich coraz bardziej popularne stają się szczoteczki soniczne (nazywane również myjkami sonicznymi). 

Dlaczego warto kupić szczoteczkę soniczną do oczyszczania twarzy? 

  • dogłębnie oczyszcza skórę 
  • pozwala zrobić staranny demakijaż 
  • jest znacznie bardziej wydajna niż zwykła szczoteczka manualna, ponieważ wykonuje nie tylko ruchy obrotowe, ale także emituje mikrodrgania, które sięgają głębiej niż włosie szczoteczki 
  • masuje skórę twarzy, poprawiając jej ukrwienie – w efekcie cera jest lepiej odżywiona  
  • zmniejsza ilość zaskórników i ujędrnia twarz, delikatnie wygładzając zmarszczki  
  • dzięki różnym nakładkom i trybom może mieć szereg dodatkowych funkcji, takich jak peeling, depilacja (pomoże usunąć wąsik lub wyregulować brwi), fototerapia czy nakładanie kosmetyków  
  • jest odpowiednia dla większości typów cer (przy cerze atopowej, wrażliwej lub naczynkowej warto jednak zachować ostrożność, stosować tryb delikatny i obserwować reakcje skóry) 

Jak używać myjki sonicznej? 

Zwilż końcówkę szczoteczki i nałóż na nią żel lub inny kosmetyk do mycia (wystarczy niewielka ilość). Przyłóż myjkę do skóry i delikatnie dociskaj, wykonując powolne, koliste ruchy. Po umyciu spłucz twarz, a szczoteczkę dokładnie wypłucz pod bieżącą wodą.