Jedwabiście gładka, jędrna i pozbawiona zmarszczek skóra to marzenie niejednej kobiety. By je spełnić, panie sięgają po różne metody, począwszy od produktów naturalnych i specjalnych kosmetyków, aż po zabiegi upiększające, takie jak m.in. peeling kawitacyjny. Na czym on polega i jakie daje efekty? Jakie urządzenie do peelingu kawitacyjnego warto wybrać do salonu kosmetycznego, by jak najlepiej dostosować je do wymagań i specyfiki pracy w gabinecie.

Czym jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny (inaczej nazywany kawitacją) to zabieg kosmetyczny, który działa na głębokie warstwy naskórka, oczyszczając i poprawiając kondycję skóry twarzy. Urządzenia do peelingu kawitacyjnego wytwarzają ultradźwięki, które aktywują zjawisko kawitacji. Na skórze powstają charakterystyczne pęcherzyki próżniowe, które wypełnione są parą wodną lub rozrzedzonym gazem. Na skutek działania fal pęcherzyki pękają i skutecznie niszczą martwy naskórek, a następnie usuwają zanieczyszczenia i nadmiar sebum ze skóry.
Jakie efekty zapewnia prawidłowo przeprowadzony zabieg peelingu kawitacyjnego? Skóra staje się wyraźnie odżywiona i oczyszczona, a cera odzyskuje dawny blask i jędrność. Co ważne, zabieg ten poprawia przepływ limfy i krwi, dzięki czemu skutecznie pobudza komórki do pracy i pozwala na lepsze wchłanianie się kosmetyków.

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego – jakie parametry powinno spełniać?

Na rynku znajdziemy duży wybór profesjonalnych urządzeń do peelingu kawitacyjnego. Nic w tym dziwnego, ponieważ zabieg ten jest oferowany obecnie przez większość salonów kosmetycznych. Zastanawiasz się, jakie urządzenie do peelingu kawitacyjnego kupić do Twojego gabinetu? Zwróć uwagę na kilka ważnych parametrów, które pomogą Ci w dokonaniu właściwego wyboru. Oto one:
  • moc – jaka moc peelingu kawitacyjnego będzie najlepsza? W większości przypadków do przeprowadzenia zabiegu wystarczy urządzenie o mocy około 10 W, co jest wystarczające do tego, by osiągnąć zamierzone efekty;

  • sposób zasilania – w salonach kosmetycznych możemy spotkać się z urządzeniami zasilanymi sieciowo, jak również z tymi nowoczesnymi, które są lekkie i bezprzewodowe. Którą opcję warto wybrać? W niewielkich salonach znacznie lepiej sprawdzają się mobilne urządzenia, natomiast do dużych gabinetów, w których oferowany jest większy zakres usług, poleca się zakup tradycyjnego sprzętu;

  • częstotliwość drgań – w dobrej jakości urządzeniu do kawitacji częstotliwość drgań powinna wynosić około 20-30 kHz;

  • wyświetlacz – dzięki czytelnemu wyświetlaczowi możemy swobodnie zmieniać ustawienia i kontrolować przebieg zabiegu;

  • funkcje dodatkowe – urządzenia do peelingu kawitacyjnego coraz częściej pozwalają na przeprowadzanie nie tylko kawitacji, ale także zabiegów sonoforezy, elektrostymulacji czy też masażu wibracyjnego. Te wielofunkcyjne kombajny poza oczyszczaniem skóry zapewniają również jej nawilżenie, ujędrnienie oraz regenerację.

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego i sonoforezy

W salonach kosmetycznych, które chcą wzbogacić swoją ofertę o dodatkowe zabiegi, świetnie sprawdzają się urządzenia do peelingu kawitacyjnego, które posiadają dodatkową funkcję ultrafonoforezy czy też liftingu twarzy, np. 4w1 Sono + Peel + Lift + Glove BN-N93. Tego typu sprzęty wykorzystują wibracje ultradźwiękowe, które najpierw umożliwiają przeprowadzenie głębokiego oczyszczania skóry, a następnie pozwalają na wykonanie przyjemnego masażu ultradźwiękowego, który poprawia metabolizm komórek skóry.

Jaki płyn do peelingu kawitacyjnego wybrać?

Peeling kawitacyjny powinien być zawsze przeprowadzany na lekko zwilżonej skórze. Pod wpływem wilgoci z urządzenia do kawitacji wydobywają się pęcherzyki, które następnie pękają i rozbijają martwy naskórek. Do zabiegu można wykorzystać bezalkoholowy tonik, wodę różaną, wodę termalną lub specjalny płyn do peelingu kawitacyjnego.
Warto jednak pamiętać, by płyn dobierać w zależności od potrzeb danego typu skóry. Nie zaleca się również, by w trakcie wykonywania zabiegu stosować wodę prosto z kranu. Po przeprowadzonej kawitacji na twarz można nałożyć maseczkę lub krem o działaniu kojącym i łagodzącym podrażnienia.