Kategorie
Szukaj

Myjki ultradzwiękowe - Hurtownia kosmetyczna - Santai

Utrzymanie odpowiednich warunków sanitarnych i higienicznych to jeden z najważniejszych aspektów, o który musi zadbać każdy gabinet kosmetyczny i dermatologiczny. Jesteś kosmetologiem i codziennie przeprowadzasz zabiegi mikrodermabrazji lub kawitacji? A może szukasz profesjonalnego sprzętu do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych? Już teraz postaw na funkcjonalne myjki ultradźwiękowe kosmetyczne dostępne w naszym sklepie internetowym Santai.com.pl! Oferujemy sprzęt najwyższej jakości, który niszczy formy wegetatywne groźnych drobnoustrojów. Postaw na maksymalne bezpieczeństwo i zaufaj mocy sprzętu, który doskonale usuwa mikroorganizmy zagrażające zdrowiu pacjentów/klientów. Myjka ultradźwiękowa to narzędzie, bez którego nie może się obejść żaden profesjonalista! Nie wiesz, jakie urządzenie wybrać? Pamiętaj, żeby dostosować je do indywidualnych potrzeb. Dlaczego warto wybrać właśnie myjki ultradźwiękowe? Dzięki zastosowanej technologii myjka ultradźwiękowa nie wpływa w negatywny sposób na dezynfekowane narzędzia, czyści delikatnie, ale bardzo skutecznie!

Zapoznaj się również z wszystkimi urządzeniami do sterylizacji z naszej oferty. 

Myjka ultradźwiękowa CDS-100 do dezynfekcji akcesoriów kosmetycznych, a w szczególności głowic do mikrodermabrazji, frezów itp. oraz narzędzi stomatologicznych ...
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Duża dostępność
Waga 1.25 kg.
264.98 -10% 238.48
szt. Do przechowalni
Myjka ultradźwiękowa ACDS-300 do dezynfekcji akcesoriów kosmetycznych, a w szczególności głowic do mikrodermabrazji, frezów itp. oraz narzędzi stomatologicznych...
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Duża dostępność
Waga 3.5 kg.
359.98 -10% 323.98
szt. Do przechowalni
Myjka ultradźwiękowa UC-002 Myjka ultradźwiękowa prosta w obsłudze ( intuicyjne sterowanie)do dezynfekcji akcesoriów kosmetycznych, a w szczególności gło...
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Duża dostępność
Waga 3 kg.
479.98 -10% 431.98
szt. Do przechowalni
Profesjonalna myjka ultradźwiękowa BS-UC6. Myjka ultradźwiękowa do dezynfekcji akcesoriów kosmetycznych, a w szczególności głowic do mikrodermabrazji, frezów itp....
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Mało
Waga 6 kg.
785.00 -15% 667.25
szt. Do przechowalni
Myjka ultradźwiękowa ADC-4830 do dezynfekcji akcesoriów kosmetycznych, a w szczególności głowic do mikrodermabrazji, frezów itp. oraz narzędzi stomatologicznych...
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Duża dostępność
Waga 4.1 kg.
766.98 -10% 690.28
szt. Do przechowalni
Profesjonalna myjka ultradźwiękowa BS-UC19. Myjka ultradźwiękowa do dezynfekcji akcesoriów kosmetycznych, a w szczególności głowic do mikrodermabrazji, frezów i...
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Mało
Waga 20 kg.
1699.00 -15% 1444.15
szt. Do przechowalni
Profesjonalna myjka ultradźwiękowa BS-UC22. Myjka ultradźwiękowa do dezynfekcji akcesoriów kosmetycznych, a w szczególności głowic do mikrodermabrazji, frezów itp...
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Mało
Waga 22 kg.
1769.00 -15% 1503.65
szt. Do przechowalni
Myjka ultradźwiękowa ADC-4830 do dezynfekcji akcesoriów kosmetycznych, a w szczególności głowic do mikrodermabrazji, frezów itp. oraz narzędzi stomatologiczny...
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Średnia dostępność
Waga 8.6 kg.
2098.98 -10% 1889.08
szt. Do przechowalni

Myjka ultradźwiękowa jest podstawowym wyposażeniem każdego gabinetu kosmetycznego oraz medycyny estetycznej. Pozwala ona na bezpieczne mycie i dezynfekcję narzędzi stosowanych do zabiegów, podczas których nie następuje przerwanie ciągłości naskórka.

Myjka ultradźwiękowa – zasada działania

Technologia czyszczenia narzędzi za pomocą ultradźwięków jest niezwykle skutecznym sposobem na usuwanie najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Stosowanie myjek ultradźwiękowych (tzw. ultrasonic cleaner ) umożliwia czyszczenie trudno dostępnych powierzchni takich jak głowice do wykonywania mikrodermabrazji diamentowej lub narzędzia o skomplikowanym kształcie.

Czyszczenie z zastosowaniem myjek ultradźwiękowych cechuje się szybkością, skutecznością oraz bezpieczeństwem. Czyszczenie ultradźwiękowe jest bezpieczne, ponieważ w jego procesie powstaje zjawisko kawitacji polegające na powstawaniu w roztworze myjącym dużych fal ciśnieniowych wywołanych przez implodujące pęcherzyki powietrza. Dzięki zastosowaniu tej technologii delikatne elementy nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Czyszczenie ultradźwiękami pozwala na usunięcie różnego rodzaju zanieczyszczeń, także tych niemożliwych do usunięcia w sposób tradycyjny.

Płyny do myjki ultradźwiękowej

Zastosowanie w gabinecie kosmetycznym/kosmetologicznym/ medycyny estetycznej urządzenia takiego jak myjka ultradźwiękowa wymaga zakupu specjalnego preparatu wspomagającego proces dezynfekcji i czyszczenia. Preparatem tym jest płyn do dezynfekcji, a zastosowanie go razem z myjką jest jedyną z alternatyw dezynfekcji za pomocą środków chemicznych.

Myjki ultradźwiękowe dzięki zastosowaniu preparatu do dezynfekcji nie tylko czyszczą narzędzia, ale też je dokładnie dezynfekują. W komorze myjki wytwarzane są fale dźwiękowe wysokiej częstotliwości (częstotliwość ta jest niesłyszalna dla człowieka), które inicjują proces kawitacji – czyli przemiany fazowej fazy ciekłej w fazę gazową w warunkach zmniejszonego ciśnienia. Stworzenie warunków środowiska wodnego umożliwia powstawanie procesu kawitacji i oczyszczania narzędzi. Zatem płyn do zastosowania w myjce ultradźwiękowej pełni podwójną rolę – przenosi fale ultradźwiękowe, a także poprzez posiadanie odpowiedniego składu – jest środkiem czyszcząco – dezynfekującym.

Każdy producent oferuje różnego typu płyny do myjek ultradźwiękowych – należy zastosować je w odpowiednim stężeniu, ewentualnie zwiększając stężenie (w przypadku bardzo zanieczyszczonych narzędzi), jeżeli producent na to pozwala. Po dezynfekcji narzędzi w myjce należy je dokładnie opłukać i pozostawić do osuszenia. Zużyta porcja roztworu do dezynfekcji nie może zostać zastosowana ponownie.

Jaką myjkę ultradźwiękową wybrać?

Podczas wybierania odpowiedniej myjki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej moc. Zbyt niska moc będzie nieefektywnie dezynfekowała i czyściła narzędzia, zbyt wysoka – jej potencjał nie będzie w 100% wykorzystywany w salonie kosmetycznym. Dla przeciętnego salonu wykonującego zabiegi typu manicure/pedicure oraz mikrodermabrazja/kawitacja wystarczająca moc myjki to 50-70 W. W przypadku wykonywania bardziej zaawansowanych zabiegów, posiadania większej ilość narzędzi potrzebna będzie wyższa moc myjki.

Częstotliwość generowana fal ultradźwiękowych przez myjkę powinna oscylować w zakresie 25-130 kHz.

Ogromny wpływ na powstawanie efektu kawitacji podczas stosowania myjki ultradźwiękowej ma temperatura wytwarzająca się w urządzeniu. Najbardziej korzystna jest ta do 60 stopni C. Należy również zwrócić uwagę na ten parametr przy wyborze idealnej myjki dla naszego salonu.

Myjka ultradźwiękowa – jak przeprowadzić oczyszczanie

Standardowa procedura oczyszczania i/lub dezynfekcji narzędzi w myjce ultradźwiękowej jest standardowa dla wszystkich myjek. Obejmuje przede wszystkim: sporządzenie roztworu płynu do myjki o zalecanym przez producenta stężeniu. Następnie płyn należy przelać do komory myjki, której również należy umieścić wstępnie umyte narzędzia. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby narzędzia były dokładnie zanurzone w płynie, a jego poziom był odpowiedni. Po umieszczeniu narzędzi pokrywę myjki należy zamknąć i uruchomić myjkę. Czas mycia i dezynfekcji jest umieszczony w ulotce dołączonej do urządzenia. Najbardziej optymalna częstotliwość to 35-50 kHz.

Po zakończonym procesie czyszczenia i dezynfekcji narzędzia należy wyjąć z komory myjki ultradźwiękowej i dokładnie je opłukać wodą o jakości co najmniej wody pitnej. Dobrą praktyką jest także opłukiwanie narzędzi wodą demineralizowaną. Po przemyciu narzędzia należy osuszyć. Po wylaniu płynu myjkę należy dokładnie umyć i dezynfekować. Wpływa to korzystnie na żywotność urządzenia, a także na przeprowadzane procesy dezynfekcji. Roztwór płynu stosowanego do czyszczenia i dezynfekcji narzędzi jest jednorazowy i nie należy go używać ponownie.

Myjki ultradźwiękowe – czyszczą, dezynfekują czy sterylizują?

Myjki ultradźwiękowe nie są przeznaczone do sterylizacji narzędzi. Za ich pomocą można dokładnie oczyścić i zdezynfekować narzędzia, jakie posiadamy w swoim gabinecie. Jednak, jeżeli w salonie przeprowadzane są zabiegi, przy których występuje przerwanie ciągłości naskórka – należy przeprowadzać wymaganą przez Sanepid sterylizację narzędzi w autoklawie. Zastosowanie myjki ultradźwiękowej umożliwia dezynfekcję nawet skomplikowanych w budowie przedmiotów, bez ryzyka uszkodzenia ich powierzchni przez czynniki mechaniczne. 

Myjki ultradźwiękowe są zatem niezbędnym i podstawowym wyposażeniem każdego salonu kosmetycznego, który dba o bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów.