Kategorie
Szukaj

Akcesoria Beauty Do Domu i Salonów kosmetycznych - Wosk do depilacji - Hurtownia kosmetyczna

Depilacja woskiem to skuteczny i bardzo popularny sposób na usunięcie nadmiaru włosków. Zapewnia długotrwały efekt i jest stosunkowo łatwa do wykonania w domu. Postaw na komfort i zobacz, jak prosta jest depilacja woskiem krok po kroku.

Depilacja woskiem kosmetycznym cieszy się dużą popularnością i pozwala na usunięcie włosków wraz z cebulkami m.in. z nóg, twarzy, pach i okolic intymnych. Polega na nałożeniu rozgrzanego wosku na skórę, przykryciu jej plastrami i energicznym oderwaniu.

Zabieg depilacji woskiem – bikini, nóg, ramion, pach itd. – w domu ma wiele zalet. Przede wszystkim uchodzi za jeden z najskuteczniejszych sposobów usuwania owłosienia – efekty utrzymują się przez około miesiąc. Włoski wyrywane są wraz z cebulkami, dzięki czemu odrastają słabsze, jaśniejsze i cieńsze.

Podczas depilacji woskiem usuwana jest też warstwa martwego naskórka. Metoda ta jest też stosunkowo tania i bezbolesna – trzeba się jedynie przyzwyczaić do tego uczucia. Gdy zyskasz już wprawę, depilacja woskiem w domu nie zajmie Ci zbyt wiele czasu.

Dwa dni przed zabiegiem warto wykonać peeling ciała, ale w dniu depilacji skóra powinna być sucha, aby wosk dobrze przylegał. Pomocna może okazać się też mąka ziemniaczana, ew. zasypka dla dzieci. Pamiętaj też, aby wosk nakładać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków, a zrywać pod włos.

Samodzielna depilacja wymaga nauki techniki, ale także niezbędnych akcesoriów. Warto skompletować zestaw do woskowania, decydując się m.in. na podgrzewacz do wosku, paski i oczywiście wosk, np. w puszce, w dropsach itd., oliwkę lub balsam nawilżający. Za całość zapłacisz mniej niż za jeden zabieg wykonywany w profesjonalnym salonie.