Salony manicure cieszą się naprawdę dużą popularnością. Chyba nie ma kobiety, która nie lubi dbać o swoje dłonie, a zwłaszcza o paznokcie, choć coraz częściej z manicure korzystają także panowie. Jedno jest pewne – bez odpowiedniego wyposażenia nie ma mowy o poprawnie wykonanej usłudze. Prowadzisz salon i zajmujesz się w nim stylizacją paznokci? Koniecznie musisz wyposażyć się w biurko do manicure z pochłaniaczem. Dlaczego? O tym w dzisiejszym wpisie!

Skąd bierze się pył w trakcie zabiegu manicure?

Wykonanie manicure to nie tylko nałożenie lakieru i utrwalenie go w lampie (w przypadku produktów hybrydowych bądź żelowych), ale przede wszystkim odpowiednie przygotowanie płytki, a w niektórych przypadkach także pozbycie się warstw poprzedniej stylizacji. I to właśnie ono generuje spore ilości pyłu – w profesjonalnych salonach manicure do tego celu używa się bowiem frezarek, czyli narzędzi pracujących na zasadzie obróbki skrawaniem. Pod wpływem wibracji zostaje zdarta wierzchnia warstwa zabezpieczająca lakier, następnie on sam, a także znajdująca się pod nim baza bądź żel. Pracując z frezarką, należy zachować szczególną ostrożność, aby nie naruszyć delikatnej płytki paznokcia. Pojawia się jednak problem: piłowanie emituje pył, który często osadza się na powierzchni biurka, na ubraniach kosmetyczki, jak i klienta, a co gorsza – wdychany przedostaje się do płuc i może powodować naprawdę groźne skutki dla zdrowia! Jak się przed nim zabezpieczyć?

Biurko z wbudowanym pochłaniaczem – wygoda w salonie!

Na ratunek przychodzą pochłaniacze pyłu. Są to urządzenia, które – jak sama nazwa wskazuje – pochłaniają drobiny powstałe podczas usuwania stylizacji paznokci. Tego typu urządzenie powinno znaleźć się na każdym biurku przeznaczonym do manicure. Ale co w przypadku, kiedy mamy ograniczone możliwości aranżacyjne? Nie każda przestrzeń jest bowiem na tyle duża, żeby móc umieścić w niej sporych rozmiarów mebel, z blatem roboczym pozwalającym na jednoczesne wykonanie stylizacji i używanie innych urządzeń. W takim przypadku zbawienne okazuje się biurko do manicure z pochłaniaczem.

stolik do manicure z pochlaniaczem i przezroczystym blatem

Który model wybrać?

Na rynku istnieje wiele mebli tego typu. Które biurko z pochłaniaczem pyłu zatem będzie odpowiednie? Warty uwagi jest m.in. model BD-3425+P. Oto powody, dla których warto postawić właśnie na niego!

  • Biurko to wyglądem przypomina klasyczny mebel, jednak w centralnej części blatu umieszczony jest pochłaniacz o mocy 12W.

  • Po bokach biurka znajdują się pojemne szuflady, które umożliwiają przechowywanie kosmetyków do paznokci – lakierów, baz, żeli, szablonów itp.

  • Mebel ten posiada kółka, przez co jest niesamowicie mobilny i może być przestawiany w zależności od potrzeb.

Prowadząc salon manicure, nie można zapominać o jego profesjonalnym wyposażeniu. Kosmetyki renomowanych producentów są oczywiście istotne, ale to meble, sprzęty czy akcesoria pozwalające zadbać o higienę, a przy tym o zdrowie, są najważniejsze. Biurko z wbudowanym pochłaniaczem to strzał w dziesiątkę w każdym salonie manicure, niezależnie od jego rozmiarów. Stanowi zatem rozwiązanie 2 w 1, a ponadto jest ekonomiczne, ponieważ nie wymaga inwestycji w drogie, osobne sprzęty. Teraz już wiesz, dlaczego warto w nie zainwestować. Nie pozostaje nic innego, jak zakupić biurko w naszym sklepie!