Sterylizacja to podstawa funkcjonowanie każdego gabinetu stomatologicznego. Dzięki profesjonalnym sterylizatorom używane narzędzia i akcesoria staną się całkowicie wolne od drobnoustrojów i bezpieczne. Chcesz wiedzieć, jakie urządzenie wybrać? Zobacz, dlaczego warto wybrać autoklaw Enbio S do sterylizacji.

Czym jest autoklaw?

Autoklaw to urządzenie stosowane do sterylizacji przedmiotów, które mogą być zanieczyszczone drobnoustrojami. Urządzenie powszechnie jest wykorzystywane szeroko w takich dziedzinach jak medycyna, farmacja czy kosmetologia. Sterylizator może być także używany do zabijania mikroorganizmów na narzędziach chirurgicznych i instrumentach stomatologicznych.

Autoklaw to pojemnik o grubych ściankach, który składa się takich elementów jak:
  • hermetyczne zamykanie;

  • termometr i manometr;

  • ciśnienia wewnątrz;

  • zaworu bezpieczeństwa.
Współczesne urządzenia do sterylizacji dają także możliwość rejestracji sterylizacji na pendrivie.

Co wyróżnia autoklaw Enbio S od innych?

W gabinetach stomatologicznych wykorzystuje się autoklawy klasy B, które zapewniają najwyższą skuteczność sterylizacji. Ponadto taki sprzęt spełnia wszystkie wymogi sanitarne. Dobrym przykładem będzie mały i nowoczesny autoklaw Enbio S czołowego producenta tego typu urządzeń. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na ten model.

1. Rozmiar Enbio S

Autoklaw jest czterokrotnie mniejszy niż standardowe urządzenia. To oszczędność miejsca, szczególnie w małych gabinetach dentystycznych.

2. Szybkość procesu sterylizacji

Proces sterylizacji za pomocą Enbio S przebiega szybko. Autoklaw pozwala na wyjałowienie nawet 8 pakietów narzędzi na raz w ciągu 7 minut. Pozwala to na uniknięcie sytuacji, w której zabraknie Ci odpowiednich instrumentów do leczenia.

3. Cicha praca

Sterylizator generuje dźwięk o natężeniu 32 dB.

4. Łatwość obsługi

Urządzenie jest niezwykle łatwe w obsłudze. Wystarczy włożyć narzędzia, zamknąć autoklaw i wybrać program sterylizacji. Co więcej, sprzęt sam zasygnalizuje Ci zakończenie procesu.

5. Design

Autoklaw Enbio S ma nowoczesny wygląd. Dzięki temu stanowi estetyczny element wystroju gabinetu.

Gdzie kupić autoklaw Enbio S?

Urządzenie Enbio S zakupisz jedynie w specjalistycznych sklepach online, takich jak nasz Santai, które zajmują się zaopatrzeniem gabinetów stomatologicznych w niezbędne narzędzia i artykuły. Przy wyborze miejsca zwróć uwagę, czy dostawca gwarantuje dostawę sprzętu wraz z montażem i szkoleniem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że osoby obsługujące sprzęt uzyskają wszelkie informacje związane z prawidłowym użytkowaniem sterylizatora.