Fotel kosmetyczny to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Odpowiednio dobrany zapewni komfort zarówno osobie poddającej się zabiegowi, jak i personelowi wykonującemu zabieg. To z pewnością także rodzaj wizytówki dla Twojego salonu. Dlaczego? Otóż wysokiej jakości, nowoczesny sprzęt i estetyczne wyposażenie świadczą o profesjonalizmie, robią dobre pierwsze wrażenie i wzbudzają w klientach zaufanie, a to bezpośrednio przekłada się na zainteresowanie ofertą Twojego salonu kosmetycznego. Wniosek? Fotel kosmetyczny to rodzaj wyposażenia, które należy wybierać naprawdę starannie. Tutaj warto postawić na najlepsze rozwiązania. Jednak skąd pewność, że sięgamy po te najlepsze? Sprawdź kilka naszych wskazówek, które pomogą wybrać Ci odpowiedni dla Twojego salonu fotel kosmetyczny. Miłej lektury!

Idealny fotel kosmetyczny - po pierwsze, wygoda

Komfort to zdecydowanie najistotniejsza kwestia przy wyborze fotela kosmetycznego. Niezależnie od tego, jakiego typu zabiegi będą wykonywane przy użyciu fotela, czy będzie to masaż, manicure i pedicure, makijaż, czy też profesjonalny zabieg oczyszczania i ujędrniania skóry, w każdym przypadku osoba poddająca się zabiegowi powinna czuć się po prostu dobrze. Zabieg powinien być dla niej chwilą odprężenia i relaksu. Równie ważna będzie tutaj także wygoda osoby wykonującej dany zabieg. Zmęczenie personelu w połączeniu z dyskomfortem podczas pracy (wywołanym np. wymuszoną, niewygodną pozycją) sprawi, że ucierpią na tym jakość i efekty przeprowadzanych terapii kosmetycznych.
  • Nowoczesne fotele kosmetyczne gwarantują najwyższy komfort użytkowania. Składają się na to takie elementy, jak:zastosowanie silników elektrycznych pozwalających na szybką i swobodną regulację wysokości i położenia fotela,

  • cicha praca silników elektrycznych, w jakie wyposażony jest fotel,

  • dobrze wyprofilowane, odpowiednio miękkie, wygodne siedzisko i oparcie fotela zapewniające komfort nawet podczas wielogodzinnych zabiegów,

  • stabilna konstrukcja,

  • dodatkowe wyposażenie fotela w podnóżek,

  • zastosowanie wysokiej jakości materiałów (np. tapicerka wykonana z wysokogatunkowej ekoskóry),

  • możliwość regulacji fotela w zakresie góra/dół, pozwalająca na indywidualne dostosowanie wysokości fotela do wzrostu osoby wykonującej zabieg oraz rodzaju zabiegu. 

Zanim dokonasz wyboru, sprawdź, czy wybrany model fotela oferuje wymienione powyżej udogodnienia. Przykładem pełni komfortu w przypadku foteli kosmetycznych będzie z pewnością elektryczny fotel kosmetyczny AZZURRO 871, który dodatkowo perfekcyjnie łączy wygodę użytkowania z funkcjonalnością i pięknym designem. Ergonomiczny kształt i odpowiednia konstrukcja powinny iść bowiem w parze z funkcjonalnością. 

Odpowiedni fotel kosmetyczny to funkcjonalny fotel

Na funkcjonalność fotela kosmetycznego może się składać wiele elementów. Dlatego tutaj istotne jest, aby przed wyborem zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy. I tak np. fotel kosmetyczny A-202 wyposażony został w praktyczne kuwety, które ułatwiają codzienną pracę kosmetyczki. Niezbędne akcesoria i narzędzia są dzięki takiemu rozwiązaniu zawsze pod ręką. Fotel posiada dodatkowo pałąk na prześcieradło jednorazowe, serwety lub ręcznik.
 
Inny wymiar funkcjonalności pozwala wyróżnić nam 3 główne rodzaje foteli kosmetycznych, tj.:
  • fotele manualne - w których podnóżek i oparcie regulowane są ręcznie, będzie to np. fotel A-202; ich konstrukcja jest z reguły stosunkowo lekka i łatwo je przetransportować;

  • fotele hydrauliczne - których wysokość reguluje się za pomocą dźwigni, tak jak w przypadku m.in. modelu 210 Basic;

  • fotele elektryczne - wyposażone najczęściej w kilka silniczków elektrycznych, pozwalających na szybką, łatwą i wygodną zmianę wysokości, a także położenia oparcia, podnóżka i kołyski, przykładem jest tutaj fotel Lux Pedicure 3M.

To, na jaki fotel się w tym zakresie zdecydujemy, zależy zarówno od naszych indywidualnych preferencji, rodzaju wykonywanych zabiegów, jak i budżetu, jaki mamy zamiar przeznaczyć na zakup fotela.

Fotel kosmetyczny powinien być estetyczny

Fotel kosmetyczny to wizytówka gabinetu. Powinien być solidnie, ale i estetycznie wykonany, idealnie współgrając z aranżacją wnętrza, w jakim się znajdzie. Wśród dostępnych na rynku propozycji dominują fotele białe z tapicerką wykonaną z ekoskóry, co pozwala na łatwą konserwację wyposażenia i utrzymanie go w higienicznej czystości. Jeśli jednak zależy Ci szczególnie na rozwiązaniu oryginalnym i niecodziennym, możesz sięgnąć po fotel w kolorze czarnym, np. model AZZURRO 705, który nie tylko efektownie się prezentuje, ale i pozwala na płynne ustawienie nachylenia oparcia oraz kołyski. Ten wygodny fotel, rozkładany do 180 stopni, może z powodzeniem posłużyć także jako leżanka. Inna propozycja tutaj to m.in. nowoczesny fotel kosmetyczny regulowany elektrycznie w pięknym kolorze cappuccino - model AZZURRO 870. Takie rozwiązanie będzie idealnym dopełnieniem nowoczesnej, a jednocześnie zdecydowanie eleganckiej aranżacji.

Powyżej znajdziesz najlepsze według nas propozycje foteli kosmetyczne, sprawdź jednak cały nasz asortyment.