Manicure to pielęgnacja dłoni i paznokci, a istnieje wiele różnych rodzajów, które można wykonać. Oto kilka popularnych rodzajów manicure:
  1. Manicure klasyczny: Manicure klasyczny to podstawowy rodzaj pielęgnacji paznokci, który skupia się na ich ogólnej pielęgnacji i poprawie wyglądu. Proces rozpoczyna się od odsunięcia i wycięcia skórek, a następnie odpowiedniego wyprofilowania paznokci. Powierzchnia paznokci jest polerowana, aby nadać jej gładkość. Na koniec nakładany jest lakier do paznokci, który może być w różnych kolorach lub wersji bezbarwnej.

  2. Manicure francuski: Manicure francuski to jedna z najbardziej klasycznych i eleganckich technik manicure, która jest bardzo popularna na różnego rodzaju uroczystościach i w codziennym życiu. W tym stylu, końcówki paznokci maluje się na jasny kolor, najczęściej biały lub różowy, a reszta paznokci jest pokrywana przezroczystym lakierem.

  3. Manicure hybrydowy: Manicure hybrydowy to połączenie tradycyjnego lakieru do paznokci i żelu. Na początku paznokcie są odpowiednio przygotowywane, a następnie nakładany jest lakier hybrydowy. Po nałożeniu, paznokcie są utwardzane pod lampą UV lub LED, co sprawia, że lakier jest trwalszy i nie odpryskuje tak łatwo jak tradycyjny lakier.

  4. Manicure akrylowy: Manicure akrylowy jest odpowiedni dla osób, które chcą przedłużyć swoje naturalne paznokcie. W tej technice, na końcówkę naturalnego paznokcia nakłada się akrylowy proszek, który po zmieszaniu z płynem staje się elastyczną masą. Za pomocą tej masy modeluje się i przedłuża paznokcie. Ostatecznie paznokcie są zmatowione i można nałożyć lakier.

  5. Manicure żelowy: Manicure żelowy to inna technika przedłużania paznokci, podobna do akrylowego, ale z użyciem żelu UV lub LED. Żel jest aplikowany na paznokcie, a następnie utwardzany pod lampą. Zapewnia on bardziej naturalny wygląd i jest bardziej elastyczny niż akryl.

  6. Manicure japoński: Manicure japoński to delikatny rodzaj manicure, który korzysta z naturalnych składników, takich jak wodorosty, aby wzmocnić i ujędrnić paznokcie. Skupia się na pielęgnacji i przywróceniu zdrowego wyglądu paznokci, a nie na stosowaniu kolorowych lakierów.

  7. Manicure w stylu ombre: Manicure w stylu ombre to technika, w której dwa lub więcej kolorów stopniowo przechodzi w siebie, tworząc efekt płynnego przejścia kolorów na paznokciach.

  8. Manicure na tipsach: Manicure na tipsach to metoda przedłużania paznokci poprzez naklejenie specjalnych nakładek (tipsów) na końcówki naturalnych paznokci, a następnie modelowanie ich odpowiednią techniką.

  9. Manicure zdobiony: Manicure zdobiony obejmuje różne techniki zdobienia paznokci, takie jak malowanie wzorów, używanie stempli, naklejanie kryształków, korzystanie z folii itp. Jest to doskonały sposób na wyróżnienie i personalizację paznokci.

  10. Manicure męski: Manicure męski to specjalnie zaprojektowany rodzaj manicure, który ma na celu zadbać o dłonie i paznokcie mężczyzn, zachowując jednocześnie bardziej naturalny i subtelny wygląd paznokci, który pasuje do męskiego stylu.

Każdy z tych rodzajów manicure ma swoje unikalne cechy i zastosowanie, a wybór zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb osoby, która go otrzymuje.