• Kategorie
  • Szukaj
  • Zgrzewarki do Rękawów Sterylizacyjnych: Profesjonalne Rozwiązania dla Bezpiecznej Sterylizacji Narzędzi

Zgrzewarki do sterylizacji są niezbędnym wyposażeniem każdej placówki medycznej czy gabinetu, gdzie używane są rękawy. Zgrzewarki do pakietów pozwalają na przygotowanie dowolnego i pożądanego rozmiaru zestawu, który następnie poddawany jest sterylizacji. 

W ofercie sklepu znaleźć można kompaktowe i wygodne zgrzewarki szczękowe, idealne do każdego, również małego, gabinetu jak i zgrzewarki rotacyjne i rolkowe do rękawów papierowo-foliowych oraz tyvek, które usprawnią prace w większych placówkach medycznych.

Przygotowanie narzędzi do sterylizacji w pakietach papierowo - foliowych jest najefektywniejszą metodą sterylizacji narzędzi opakowanych w autoklawach.
Dostępność Mało
Waga 5 kg.
859.00 -23% 661.43
szt. Do przechowalni

Zgrzewarka rękawów do sterylizacji

Od zgrzewarek do rękawów nasi odbiorcy wymagają przede wszystkim wygody użytkowania, bezawaryjności i ekonomiczności. W codziennej pracy gabinetu lekarskiego lub stomatologicznego, w realiach większego ośrodka zdrowia czy wobec procedur regulujących funkcjonowanie centralnych sterylizatorni, kluczowa jest płynność działania. To ona bezpośrednio wpływa na szybkość i wydajność reprocesowania materiałów medycznych. A wiadomo – im większa dostępność niezbędnych narzędzi, instrumentów i akcesoriów, tym sprawniejsze działanie całej placówki, skuteczniejsza pomoc udzielana pacjentom i komfort personelu. Bez wątpienia – każdy element szeroko rozumianego procesu zarządzania gabinetem, ośrodkiem opieki zdrowotnej czy szpitalem i każda część infrastruktury (w tym również zgrzewarki do rękawów), ma wpływ na ostateczny efekt leczniczy i efekt ekonomiczny. Urządzenia do termicznego zamykania rękawów do sterylizacji w ofercie sklepu sterim.eu spełniają wszelkie wymagania stawiane profesjonalnemu sprzętowi dla placówek medycznych, stając się wartościowym elementem wyposażenia ośrodka.

Zgrzewarki rotacyjne i z drukarką

Termiczne zamykanie pakietów sprawdza się szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi ilościami narzędzi medycznych wielokrotnego użytku. I niekoniecznie muszą to być lokalne lub centralne sterylizatornie, obsługujące duże placówki medyczne. Nawet w średniej wielkości gabinecie dentystycznym, posiadającym dwa lub trzy unity stomatologiczne i obsługującym równolegle kilku pacjentów, ilości niezbędnych do pracy, wysterylizowanych pakietów narzędzi, mogą być znaczne. Dlatego rękawy do sterylizacji stosowane są coraz chętniej, w różnej wielkości obiektach medycznych, a idąc za potrzebami środowiska medycznego – producenci oferują zgrzewarki o różnych wielkościach i różnej wydajności: od kompaktowych urządzeń przeznaczonych do pracy w niewielkich gabinetach, po zaawansowany sprzęt wyprodukowany z myślą o intensywnej, całodobowej pracy w zaawansowanych sterylizatorniach. Zgrzewarki oferowane przez Sterim mogą służyć do zamykania pakietów w rękawach papierowo-foliowych oraz opakowaniach z materiału TYVEK. Precyzyjna regulacja temperatury roboczej pozwala dobrać optymalne warunki zgrzewu. Część urządzeń wyposażona jest w drukarki ułatwiające przygotowanie raportów – dołączanych do dokumentacji procesów sterylizacji.

Na co zwrócić uwagę wybierając zgrzewarkę do rękawów sterylizacyjnych

Wybierając zgrzewarkę do salonu lub gabinetu musisz zastanowić się czy do twoich potrzeb wystarczy prosta zgrzewarka szczękowa, czy potrzebujesz zgrzewarki rotacyjnej. Zgrzewarka szczękowa nada się do większości salonów kosmetycznych i salonów podologicznych, a także małych gabinetów stomatologicznych. Zgrzewarka rotacyjna przyda się w większych salonach stomatologicznych lub gabinetach lekarskich. Na rynku można znaleźć zgrzewarki rotacyjne z monitorem, u których możliwa jest regulacja temperatury i innych wartości. Oczywiście uwagę należy zwrócić także na moc, wielkość zgrzewarki oraz dostępne sposoby montażu zgrzewarki. Błyskawiczne nagrzewanie się zgrzewarki do rękawów sterylizacyjnych zapewni solidne zgrzanie rękawa lub innego opakowania do sterylizacji, które tego wymaga. Wysoka jakość zgrzewu i jego szczelność to jeden z kluczowych warunków, by pakiet przeznaczony do sterylizacji został poprawnie wyjałowiony. Wysterylizowany rękaw, który jest przechowywany po sterylizacji, musi pozostać zamknięty przez cały okres jego składowania, dlatego tak ważna jest jakość oraz moc urządzenia. 

Testy kontroli zgrzewu - jakość zamknięcia ma znaczenie

Regularna kontrola jakości zgrzewu ma zapobiegać ewentualnym błędom i źle zgrzanym opakowaniom sterylizacyjnym oraz błędnie wykonanym zgrzewom na rękawach do sterylizacji. Uniwersalne testy kontroli jakości zgrzewu pozwalają na weryfikację pracy urządzenia od różnych producentów. Testy zgrzewu to produkt, który nie jest skomplikowany w użyciu i zapewnia szybkie do odczytania wyniki. Testy zgrzewu firmy Sterim umożliwiają wygodną archiwizację, a szata graficzna pozwala na zanotowanie najważniejszych informacji o przeprowadzonym teście. Testy poprawnej pracy zgrzewarki powinny być wykonywane cyklicznie, w zależności od wykorzystywanego sprzętu, jego ilości i liczby wykonywanych w ciągu dnia pakietów do sterylizacji. Nie bez znaczenia jest również branża, w której zgrzewarka jest wykorzystywana, ponieważ przepisy od każdej z nich mogą wymagać czegoś innego.